Tag Archives: последици

Починало братчето на девојчето кое беше првото дете убиено во руската инвазија на Украина

Според украински извори, првото дете убиено во рускиот напад на Украина било ученичка од четврто одделение од Киев по име Полина. Украинските медиуми пред неколку дена објавија дека таа имала девет години. Тие биле убиени од диверзанти Таа и нејзините родители биле убиени од руска диверзантско-извидувачка група која отворила оган …

Повеќе »

(ВИДЕО) КИМ ПОВТОРНО КАЈ ЛЕКАР: По „пеколот“ со псоријазата се бори со уште една кожна болест!

Ким Кардашијан (41) ги „одвела“ своите обожаватели во ново видео на Инстаграм да го видат нејзиниот преглед кај лекар со кој разговарала за лекувањето на нејзиното ново пореметување на кожата, дисхромијата, кое го добила по долга борба со псоријазата, пишува The Sun. Имено, Ким со текот на годините е многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена од пет метри височина ја фрлила ќерка си (3) во кафез со мечка

Шокантен инцидент се случил во зоолошка градина во Узбекистан, кога жена ја фрлила својата тригодишна ќерка во кафез со кафеава мечка. На снимката од надзорната камера се гледа жена која стои над кафезот за мечки. Таа во еден момент го подигнала девојчето, ја ставила на оградата и ја фрлила пет …

Повеќе »

(ФОТО) Научниците од Хонг Конг ја објавија првата фотографија од корона сојот Омикрон

Универзитетот во Хонг Конг објави фотографија од сојот Омикрон на корона вирусот, добиена со помош на електронски микроскоп. Научниците од Медицинскиот факултет, вклучително и експерти од областа на патологијата и вирусологијата, успеаа да направат микрографија на клетка (Vero E6) на бубрег на мајмун инфициран со сојот омикрон, се вели во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Селма Блер ја снимила својата борба за живот: „Сакам на другите да им биде полесно од мене“

Актерката Селма Блер ги сподели со јавноста деталите од борбата со тешката болест откако пред неколку години и беше дијагностицирана мултиплекс склероза поради која животот целосно и се промени. „Само сакам да им помогнам на другите да се чувствуваат подобро“, вели таа во филмот, кој во моментов се прикажува и …

Повеќе »

Пред да се одлучите на афера имајте ги на ум овие три работи!

Можеби работите во вашиот брак не одат совршено, а она за што размислувавте во последно време е афера. Можеби ви недостасува разбирање од страна на брачниот другар или може да се чувствувате незадоволни од вашата интимност. Можеби веќе долго време, тој немал трошка интерес или нежност кон вас. Затоа, повторно, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО СТРАВИЧНИ СЛИКИ ПОСЛЕ ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВО: Од ковид болницата останаа само саѓи – црн дим над градот!

Страшниот пожар што се случи синоќа во Тетово, кога беше опожарена привремената ковид болница, зеде со себе најмалку 14. животи и остави трагична сцена. На видеата што граѓаните ги објавуваа на социјалните мрежи, можеше да се види дека пламените јазици речиси беснееле, а густ и црн чад се кревал во …

Повеќе »

ПОЧИНАЛА ЅВЕЗДА ОД ФИЛМОТ „Убиј го Бил“: Глумецот умрел од последици на корона вирус

Sвездата на „Убиј го Бил“, Шиничи Чиба Сони починал на 82 -годишна возраст од последици од корона вирусот. Јапонскиот актер и мајстор за боречки вештини бил примен во болница на 8. август поради пневмонија, предизвикана од ковид -19. Влијателниот актер бил приклучен на респиратор, но на крајот сепак и подлегнал …

Повеќе »

ОВИЕ 3. ЗНАЦИ ЌЕ ИМААТ ГЛАВОБОЛКИ СЕ’ ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ: Марс во Девица ќе им го преврти животот НАОПАКУ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Марс во Девица ќе предизвика главоболки, ќе бара голема дисциплина и ќе ги прекине конците во љубовните врски. Некому ќе му донесе бес, некому тага … Овие 3. знаци …

Повеќе »