Tag Archives: последици

(ВИДЕО) Во автомобил заглавил на рампа а потоа дошол воз…

МНОГУ возачи сметаат дека преминувањето на пругата е крајно стресно, а некои немаат начин да научат дека возот секогаш има предност. Токму тоа го доживеал и возачот на Фолксваген во Луксембург, според сопственото искуство. Очигледно во последен момент решил да ја премине железничката пруга и се заглавил меѓу двете рампи. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како изгледа експлозија на плин во автомобил

Вистинско чудо е што никој не е сериозно повреден во несреќата. Снимката покажува сообраќај во еден кинески град. Сообраќајот се одвива нормално, за да во еден момент дојде до експлозија во Тојота, во еден момент, пред снимателот. Експлозијата расфрлала парчиња од автомобилот како шрапнели низ целата улица, а потоа се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со камера „фатил“ удари на гром во автомобил

Видеото го прикажува застрашувачкиот момент на удар на гром во автомобил. Кога гром удира во дрво, најчесто се појавува пожар, а истото може да се случи со куќите и некои други згради. Автомобилот, пак, делува како кафезот во Фарадеј и насочува електрично празнење околу патниците. Затоа, сите во автомобилот се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРВАВИОТ СНЕГ НА АЛПИТЕ изгледа егзотично а всушност е последица на нешто ЗАГРИЖУВАЧКО!

Француските истражувачи се обидуваат да откријат што се крие зад феноменот што го нарекоа „глацијална крв“ кога снегот ќе добие необична црвена боја. Иако француските Алпи се покриени со снег во текот на зимата и пролетта, во летото снежните наслаги добиваат различни нијанси од розова до крваво црвена. Која е …

Повеќе »

На 33. години починал глумецот кој се прослави со улогата во филмот „Школо за рок“

Кевин Кларк, актерот кој се прослави со улогата на Фреди Џонс во филмот School of Rock, починал од последиците на сообраќајна несреќа. Во неговиот роден град Чикаго, возејќи велосипед во средата наутро, тој поминал на црвено светло на раскрсница, а потоа на него налетал автомобил. Кларк бил пронајден од персоналот …

Повеќе »

ВТОРО ПРЕДОЗИРАЊЕ СО ВАКЦИНА: После случајната шесткратна имунизација против ковид 19 во Италија, сега се случила и четирикратна

Нов случај на предозирање со вакцини против корона вирус е повторно пријавен во Италија, каде сè уште не стивнува „бурата“ поради првиот ваков инцидент од пред неколку дена. Примател е, пак, една млада женска личност, сега студентка од Тоскана, на која по грешка и биле инјектирани четири дози вакцина „Фајзер“. …

Повеќе »

Најновото истражување со лоши вести: Коронавирусот може да убие и 6. месеци по опоравувањето

Според најновото истражување објавено во научниот магазин „Nature“, лицата кои се имаат опоравено од коронавирусот имаат 60% поголем ризик од смрт и’ шест месеци откако оздравиле, во однос на луѓето кои што не се заразиле. Научниците до тие податоци дошле при пребројувањето на смртните случаи од коронавирус, кога било заклучено …

Повеќе »

Истражување во Вухан покажало дека после Ковид 19 шест месеци се чувствуваат тешкотии

И оние кои добро се опоравиле од ковид имаа некои проблеми. Една нова кинеска студија тврди дека многу хоспитализирани пациенти се чувствувале уморни и имале проблеми со спиењето шест месеци по отпуштањето од болницата. Истражување спроведено во Вухан Истражувањето е спроведено на повеќе од 1.700 лица лекувани во Вухан. Резултатите …

Повеќе »

(ФОТО) На популарниот пејач, Сергеј Четковиќ, посла мајка му и татко му му починал од корона:„Боли и боли и боли…“

Пејачот Сергеј Четковиќ неодамна ја загуби својата мајка Драгица, која почина од последиците од коронавирусот, а неговиот татко Слободан починал денес. Црногорскиот музичар со трогателни зборови се прости од своите родители на Инстаграм. “Колку и да се труди мажот да се спаси, колку и да е силен, не можете да …

Повеќе »