Tag Archives: последици

(ВИДЕО) Најбрз „crash“ тест на светот  – со брзина од 208 км/час во автобус!

Дали некогаш сте се запрашале што останува од автомобилот по судир со брзина од 200 км/час? EuroNCAP и нему слични со години вршат стандардни тестови за несреќи, во кои безбедноста на автомобилот се тестира со брзина редовно под 60 км/ч (IIHS 64 км/ч). Понекогаш некој организира неофицијални тестови со поголема …

Повеќе »

(ФОТО) ДРУГ ПАТ ЌЕ ВНИМАВА – Паркирал BMW покрај хидрант и…пожарникарите постапиле според закон!

Случајност или не, но пожарникарите биле спречени да интервенираат од БМВ. Добро е познато дека во Америка не ви се пишува добро ако паркирате веднаш до хидрант. Ако, покрај тоа, има потреба пожарникарите да го користат, ќе се случи она што обично го гледаме во филмовите – тие ќе ги …

Повеќе »

(ФОТО) Хрватска водителка ги покажала последиците од корона вирусот

Хрватската презентерка Мирна Зидариќ се заразила со корона вирусот после турнирот „Адрија Тур“ во Задар, како и Новак Ѓоковиќ, Горан Иванишевиќ и Борна Ќориќ. Таа неодамна го прележа вирусот „Ковид-19“, а сега на својот Инстаграм покажала какви се последиците од короната. Имено, Мирна објавила фотографија откако ја исчеткала косата и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Носете ги проклетите маски“: Холивудската глумица покажала што и направила короната!

Уште една холивудска ѕвезда јавно проговори за последиците од корона вирусот… Актерката Алиса Милано, на својот Инстаграм профил објави видео во кое ги покажа последиците од коронавирусот. Имено, Алиса снимила колку коса изгубила по само едно чешлање. “Дозволете ми да ви покажам што и корона вирусот на косата. Ве молам, …

Повеќе »

ЕПИДЕМИЈА ВО САД: Седумгодишно дете најмлада жртва на корона во Џорџија

Седумгодишно момче заболено со коронавирус во Џорџија е најмладата личност што починала во таа американска држава од почетокот на пандемијата. Афроамериканско момче од округот Чатам немало хронични здравствени проблеми, според податоците објавени од државата. Не е познато како или кога момчето го добило вирусот корона. Претходно, најмладата жртва на вирусот …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Пост на Фејсбук кој предизвика многу дискусии:„На слава и дошле 100 луѓе а и починале сопругот и синот!“

Боби Илиевски секојдневно постира разни информации а оваа е за една трагична семејна случка ги разбранува припадниците на Фејсбук: „176 позитивни и 9 починати. Во меѓувреме жена што правела слава на Ѓурговден на која дошле 100 луѓе и на која и починале сопругот и синот од корона вирусот, сега ќе …

Повеќе »

КОВИД 19 – ЗАД НИВ Е ТЕЖОК ПЕРИОД: Со короната се борат повеќе од 3. месеци, а сега ги споделиле своите искуства – „И’ понатаму чувствувам симптоми!“

Додека повеќето пациенти со болеста „Ковид-19“ закрепнаа во рок од неколку недели, има такви пациенти кои со месеци се мачат со последиците. Меѓу нив е и неврологот Атена Акрами, која тврди за Си-Ен-Ен дека 99. дена се бори против оваа болест и дека сè уште ги чувствува симптомите. “Во мојот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК СНИМКИ ОД КИНА: На двајца лекари од Вухан корона вирусот им оставил драстични промени – Ова никој не го очекувал!

Двајца кинески лекари кои биле сериозно болни од „Ковид-19“ откриле дека кожата им потемнела откако се опоравиле од болеста. Д-р Џи Фан (42) и Д-р. Ху Вајфенг (42) се заразиле со коронавирус во јануари додека лекувале пациенти во болницата во Вухан. Потемнувањето на нивната кожа се должи на хормоналните нерамнотежи …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТ СО ТРАУМИ – Британската водителка и инфлуенцерка, Кејт Пајпер, проговорила за претрпеното насаилство кога бившиот дечко и го уништил лицето со киселина

Таа била на врвот на кариерата кога нејзиното момче со киселина и го уништил лицето, а денес повторно ги украсува насловните страни… Кејт сега е среќно оомажена со градежен изведувач и имаат две ќерки Британската презентерка и инфлуенсерка Кејти Пипер (36) зборувала за ужасното искуство што го доживеала во 2008. …

Повеќе »