Tag Archives: последици

ОТКРИЕНА ЗАГРИЖУВАЧКА ПОСЛЕДИЦА ОД КОРОНА: Долгорочните ефекти се страшни – еве што им се случува на луѓето!

Во Израел е објавена загрижувачка студија за долгорочните ефекти на инфекцијата со коронавирус, која открила дека 45-годишни пациенти, кои прележале ковид 19, на физичките тестови, се покажале како да имаат 80 години. Во истражувањето спроведено од израелскиот медицински центар „Бејлинсон“ учествувале 30. лица со просечна возраст од 45. години, објави …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната пејачка открила дека поради грешка животот ќе го помине во пекол: „Докторите ми рекоа дека имам уште 10. минути живот“

Таа открила дека предозирањето и влијаело околу оштетувањето на мозокот и дека и’денес има последици од сето тоа… Американската пејачка и поранешна дизни ѕвезда Деми Ловато (28) неодамна открила дека има оштетување на мозокот откако во 2018. година откако се предозирала претрпела мозочен удар и инфаркт. Имено 28. годишната Ловато …

Повеќе »

(ФОТО) Наградуваниот автор на „Симпсонови“ починал од корона вирус

За епизодата „Eternal Moonshine of the Simpsons Mind” nе награден со Прајмтајм Еми во категоријата за „Извонредна анимирана програма“ Марк Вилмор, продуцент и комичар, почина на 57-годишна возраст откако ја загуби битката со коронавирусот. Веста за неговата смрт ја објави на Твитер, во неделата вечерта неговиот брат, исто така познат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – Откако поради короната девојче (4) останало парализирано доживеало уште една ТРАГЕДИЈА!

Девојчето Стела поминало осум месеци во болница. Четиригодишно девојче останало трајно парализирано по инфекцијата, поврзана со ковид 19, трајно и го оштетил ‘рбетот, а круната го усмртила нејзиниот татко. Девојчето станало омилен пациент за време на престојот во болницата Стела Мартин поминала осум месеци во болница откако инфекцијата со вирусот …

Повеќе »

Откриени нови здравствени проблеми од корона вирусот

Најчестите симптоми поврзани со инфекцијата со вирусот САРС-КоВ-2 се обично замор, треска и сува кашлица. Сепак, голем број на пациенти со дијагностициран вирус пријавиле симптоми поврзани со очите. Тие обично се поврзани со широка дијагноза на конјунктивитис, но не сите симптоми поврзани со очите можат да се припишат на таа …

Повеќе »

(ФОТО) Обожаваниот глумец цела година едвај излегол од дома: Ја открил точната причина за својата грижа!

Џорџ Клуни рекол дека неговиот син има астма и не сака ништо да остави на случајот бидејќи не е сигурен како коронавирусот би влијаел на неговото здравје. Холивудскиот актер Џорџ Клуни открил дека едвај го напуштил својот дом од март годинава затоа што е загрижен за пандемијта на коронавирус, бидејќи …

Повеќе »

Познатиот актер,Иван Бекјарев, починал од последици на корона вирус

Познатиот актер Иван Бекјарев починал синоќа на 74-годишна возраст, од последиците од коронавирусот. Веста за смртта на Иван Бекјарев ја објави актерот Саша Јоксимовиќ. „Ме научивте на сè, бевте мојот втор татко. Се сеќавам кога ве запознав драг професоре во 1999 година на Академијата во 5.ката. Ви се допадна тој …

Повеќе »

МИЛИОНИ ЌЕ ЖИВЕАТ СО ТРАЈНИ ПОСЛЕДИЦИ: Излекуваните од корона и’ после седум недели можат да ги чувствуваат овие симптоми

Повеќе од две третини од излекуваните пациенти со корона вирус, кои биле хоспитализирани поради инфекција, имаат долготрајни симптоми и седум недели подоцна, покажува новата студија. Извештаите за таканаречениот „долг ковид“ станаа вообичаени низ целиот свет и сугерираат дека дури и ако вакцините можат да го забават ширењето на пандемијата, милиони …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАЕЛО ПЕТ ГОДИНИ – Сопругот имал афера со нејзината мајка:„Нашиот син ги фати!“

Видеото на Џејми Вокер стана вирален на Тик Ток откако споделила шокантна приказна за тоа како открила ден по нејзиниот 33-ти роденден дека нејзиниот сопруг спиел со нејзината мајка и тоа пет години… Таа ја споделила шокантната приказна за тоа како открила дека нејзиниот сопруг ја изневерувал со сопствената мајка …

Повеќе »