Tag Archives: починале

„ЈАС ВЕЧЕР, А ТАА УТРЕ“ – Брачен пар од Србија ниту смртта не го разделила: Богољуб и Марија починале со разлика од девет часа

Брачниот пар Богољуб (97) и Марија Едит (104) Јокшиќ од Србија починале во четвртокот на 13. октомври со разлика од девет часа, а интересно е што Богољуб предвидел се. Двојката живеела во селото Доња Врбава, недалеку од Горњи Милановац, а српските медиуми пишуваат дека Богољуб починал прво, нешто по два …

Повеќе »

Починало братчето на девојчето кое беше првото дете убиено во руската инвазија на Украина

Според украински извори, првото дете убиено во рускиот напад на Украина било ученичка од четврто одделение од Киев по име Полина. Украинските медиуми пред неколку дена објавија дека таа имала девет години. Тие биле убиени од диверзанти Таа и нејзините родители биле убиени од руска диверзантско-извидувачка група која отворила оган …

Повеќе »

Сопружници од Вир, кои биле заедно 63. години, починале во размак од помалку од 24. часа

Скоро во истиот ден, починала брачната двојка Бушкулиќ, 88-годишната Анка и двегодини помладиот Алберт од Вир. Анка и Алберт починаа во помалку од 24 часа, на 23. и 24. август, а приказната за нив беше објавена од локалниот Virski list. „Анка беше мирна, а Алберт викан Берто жив оган и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – 53. ГОДИНИ БИЛЕ ВО БРАК, А ПОТОА И ДВАЈЦАТА ЗА ЕДЕН ЧАС ПОЧИНАЛЕ ОД КОРОНА: До последен момент се држеле за раце!

Бети и Куртис Тапли биле заедно поголемиот дел од животот. После 53. години брачен живот, двајцата починале од последиците на вирусот корона во рок од еден час во болница во Тексас… Бети и Куртис Тапли оделе во истото средно училиште во Илионис, се запознале и се заљубиле во Калифорнија, се …

Повеќе »