Tag Archives: отстранување

Нов начин за отстранување на бигорот: Намирница која може да ви помогне во борбата против нечистотиите

Испробајте намирница за отстранување бигор Бигорот и ‘рѓата идеално можат да се отстранат со помош на состојка што многу домаќинки ја користат за подготовка на сокови, а тоа е лимонтус. Често се случува на дното на бокалот за загревање вода да се наталоши бигор, кој не може да се исчисти …

Повеќе »

Мајка објавила предупредување откако фотографиите од нејзините деца биле украдени од нејзиниот Инстаграм профил

МЕРЕДИТ Стил (35) на Инстаграм споделувала детали за нејзиното секојдневие со сопругот Марк и нивните деца на возраст од 11 и 9 години. Таа објавувала семејни фотографии и набрзо собрала илјадници следбеници. Но, тогаш наишла на лажен профил, кој и ги украл фотографиите. Се згрозила кога сфатила дека странец објавил …

Повеќе »

Зошто е неопходно новите алишта да се исперат пред да се облечат

Сте купиле нов фустан и едвај чекате да се вратите дома, да го облечете и гордо да прошетате низ градот. Се’ е супер, но сепак треба да бидете трпеливи, бидејќи таа нетрпеливост може да ви донесе многу проблеми… Стигнавте од продавница, веднаш облекувате ново парче облека и сите ве преплавија …

Повеќе »

ОЦЕТ, СВЕЌИ и ЕДНА БИЛКА: Најбрз и најефикасен начин да го отстраните МИРИСОТ НА ЦИГАРИ од просторијата

Чадот од тутун е еден од најупорните мириси во домот. Чадот од тутун изгледа неуништив – откако ќе пушите во одредена просторија, добивате впечаток дека не можете да го исфрлите со денови, без оглед на тоа што сте ги држеле прозорците отворени. Непријатен е и упорен, а особено им пречи …

Повеќе »

Лузните од акни може да се отстранат само со овие ЧЕТИРИ МЕТОДИ

Акните не се проблем со кој се соочуваат само тинејџерите … Акните на лицето создаваат трајни лузни, кои можат да бидат исклучително длабоки и нивното решение бара многу време и внимание, но и прави адреси на кои можеме да се обратиме за решение на ова решение. За да избегнете долга …

Повеќе »

Американски дерматолог советува: Земете кромид и оцет и отстранете ги старечките дамки. Еве како!

Народната медицина може да го реши вашиот проблем со старечки дамки Д-р Даг Вилсин открил моќно решение за брзо отстранување на старечките дамки. Пегите се појавуваат и кај помладите луѓе како последица на прекумерното изложување на сонце. Мора да се консултирате со лекар ако забележите: Дека дамките растат брзо Црвенило, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – Жена покажала ЕДНОСТАВЕН ТРИК за отстранување тврдокорни флеки од пластични садови: Потребна е 1. минута!

На социјалните мрежи има се’ повеќе интересни клипови, кои можат да ви помогнат да решите некој проблем дома Сите знаеме дека најтешко е да се ослободиме од маслото или некои флеки, а една жена на социјалната мрежа Тик Ток, излегла со идеја да покаже како тврдоглавите дамки можат лесно да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Верувале или не? На маж од анусот му извадиле мртва риба – на хирурзите им се слошило за време на операцијата!

Кинез (30) кој завршил со мртва риба во анусот, тврди дека „случајно седнал на неа“, пишува „Daily Star.“. Пациентот се јавил во болницата во кинеската провинција Гуангдонг на почетокот на јуни, откако почувствувал силна болка во стомакот. Лекарите го испратиле на тестови кои ја открилепричината за проблемот – слатководна риба. …

Повеќе »

Мирисот на цигари се вовлекува во теписи, мебел, ѕидови: Еве како да го исфрлите од дома!

Без оглед колку и да проветрувате, не е доволно Мирисот на цигари, откако ќе се навлече во завеси, облека, sидови, теписи и мебел, е многу тешко да се отстрани од куќата. Еве неколку природни начини да се ослободите од него. За почеток, без оглед на кој дел од куќата ќе …

Повеќе »