Tag Archives: отстранување

ОЦЕТ, СВЕЌИ и ЕДНА БИЛКА: Најбрз и најефикасен начин да го отстраните МИРИСОТ НА ЦИГАРИ од просторијата

Чадот од тутун е еден од најупорните мириси во домот. Чадот од тутун изгледа неуништив – откако ќе пушите во одредена просторија, добивате впечаток дека не можете да го исфрлите со денови, без оглед на тоа што сте ги држеле прозорците отворени. Непријатен е и упорен, а особено им пречи …

Повеќе »

(Рецепт) Јаболковиот оцет прави чуда: „Со ова ги отстранив ситните брадавици на кожата!“

Брадавиците се бенигни израстоци на кожата, кои по дефиниција се всушност бенигни тумори на сврзното ткиво. Брадавица е израсток на кожата предизвикан од некој тип на вирус наречен хуман папилома вирус (ХПВ). ХПВ го инфицира горниот слој на кожата, обично влегува во телото во пределот на „искршена“ кожа. Вирусот предизвикува …

Повеќе »

Ослободете се од пестицидите во овошјето и зеленчукот

Научниците тврдат дека сода бикарбоната е ефикасна во миењето пестициди од овошје. Американски научници тврдат дека состојката што домаќинките ја имаат во кујната – сода бикарбона, е ефикасна при плакнење пестициди од овошје. „Во Америка, количината на пестициди во јаболката е под постојана контрола“, вели Лили Хе, една од главните …

Повеќе »

Лузните од акни може да се отстранат само со овие ЧЕТИРИ МЕТОДИ

Акните не се проблем со кој се соочуваат само тинејџерите … Акните на лицето создаваат трајни лузни, кои можат да бидат исклучително длабоки и нивното решение бара многу време и внимание, но и прави адреси на кои можеме да се обратиме за решение на ова решение. За да избегнете долга …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Магичен серум против темни кругови: Потребни ви се само две состојки од кујната!

Темните кругови се најизразени на пролет. Верувале или не, повеќето луѓе имаат проблем со темни кругови на пролет. Поради алергии, поради пролетен замор – темните кругови во овој момент се често поизразени, но тоа не значи дека треба да се откажеме од овој проблем. Постојат различни совети за намалување на …

Повеќе »

Идеални совети: Еве како да се ослободите од непријатниот мирис на чевлите

Со појавата на сонцето, покрај топлината, многумина се борат и со непријатниот мирис на чевлите… Ако немате доволно пари да купите квалитетни кожни чевли, и ви се допаднале неколку цветни балетанки, но се двоумите дали да ги купите заради непријатниот мирис што го добиваат со текот на времето. Не размислувајте, …

Повеќе »

Осум најдобри чаеви за детоксикација кои помагаат во чистење на организмот од токсини

ДЕТОКСИФИКАЦИЈАТА на организмот може да се спроведе на различни начини. Тоа е природен процес на неутрализирање или елиминирање на токсините од човечкото тело, а многумина веруваат дека чаевите можат да бидат одлични сојузници во детоксикацијата. Ако планирате да побарате помош во природата, започнете со правење шолја од еден од овие …

Повеќе »

(ВИДЕО) Открила ЧУДЕСЕН рецепт: Отстранете ги флеките и старечките пеги од рацете со помош на овие состојки од кујната!

Потребни ви се само состојки што ги има скоро секоја кујна… Честопати, дури и помладите имаат дамки на горната површина на раката, што создава естетски проблем. Овој феномен се нарекува „старечки дамки“. Намирниците од вашата кујна може да ви помогне да го вратите младешкиот изглед на вашата кожа, но дефинитивно …

Повеќе »

5. ГЛАВНИ ВИНОВНИЦИ за таложење на сало на стомакот: Еве зошто никогаш НЕ ВИ УСПЕВА ДА ОСЛАБНЕТЕ!

Можеби ги правите овие грешки Премногу маснотии во стомакот се сметаат за многу опасни за здравјето на срцето, и покрај тоа, за многумина е најлош кошмар, бидејќи воопшто не изгледа привлечно. Ако сте пробале сè и маснотиите од стомакот никако да ги снема, можеби ги правите овие грешки. Еве ги …

Повеќе »