Tag Archives: осуди

(ФОТО) Откако беше обвинета за фотошопирање фотографии, актерката откри како изгледа без шминка

Откако беше обвинета дека изгледа непрепознатливо на фотографиите, Салма Хајек на Инстаграм го покажа својот изглед без шминка, а обожавателите го пофалија нејзиниот природен изглед. – Се будам и бројам колку побелени влакна и брчки утрово ја „уништија“ забавата“, напишала 56-годишната актерка со фотографијата која собрала повеќе од 200.000 лајкови. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка од новогодишната ноќ: Човек лази по тротоар, салва од осуди

Со денови кружи снимка од новогодишната ноќ на која се гледа како маж ползи преку пешачки премин. Сите се нафрлиле на луѓето кои го снимиле. На социјалните мрежи е објавено видео снимено во близина на Фонтаната во Нов Белград. На него се гледа како маж ја преминува улицата на пешачки …

Повеќе »

(ВИДЕО) МНОГУМИНА ЈА ОСУДИЛЕ – Мајка се обидува да објасни зошто има 11. деца со осум мажи, луѓето се згрозени: „Не се Покемони“

Мајката на 11. деца со 8. различни мажи им возвратила на критичарите кои ја обвинија дека има толку многу деца само за да може да живее од детски додаток и алиментација. Фи, од Мемфис, најде вирална слава на TikTok, каде често споделува детали за нејзиниот живот со нејзините 11 деца. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бизарни сцени во Тајван: Дом за стари лица ангажирал стриптизерка да ги „расположи“ пензионерите

Дом за стари лица во Тајван најмил стриптизерка да ги забавува пензионерите во инвалидски колички во чест на традиционалниот кинески празник. Набргу откако бизарната снимка се прошири низ интернет и стана вирална, установата се извини. Домот на ветераните Таојуан, владин објект за пензиониран воен персонал во Тајван, најмил стриптизета за …

Повеќе »

(ФОТО) Баба го водела внукот на синџир низ центарот на Суботица, вели дека си играле

Низ социјалните мрежи се прошири сликата на жена која води дете со синџир околу вратот низ центарот на Суботица. Како што се дознава, станува збор за жена од Будимпешта која продава на саемот во рамките на фестивалот Интеретно. Жената рекла дека детето и е внук, кој, според неа, сам го …

Повеќе »

(ФОТО) Мислат дека е „спонзоруша“ затоа што е во врска со дебел човек: „Ги сакаш неговите пари!“

„Сите се обидуваа да ме одвлечат од идејата да се омажам за него, семејството беше силно против тоа, но знам што сака моето срце. Луѓето мислат дека јас сум спонзоруша и дека Џорџ сигурно има многу пари кога сум со него, што не е точно. Луѓето ми пишуваат дека им …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бремена жена на гробот на својата мајка го открила пол на бебето – народот вели дека им поминале морници

Тиктокерката Ели Пејџ не сакала нејзината мајка да пропушти важен момент, па полот на бебето го открила на нејзиниот гроб. Таа и нејзиниот партнер го посетиле гробот на нејзината мајка и отвориле туба од која во воздухот летале розови конфети, откривајќи дека ќе роди девојче. Ели прво погледнала во гробот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка го запросила дечкото после три месеци врска – луѓето ја осудиле!

24-годишната студентка Укабед Шејбани го запознала своето момче Черн Амери во март годинава и таа е сосема сигурна дека тој е „вистинскиот“. Таа објавила видео на „ТикТок“ на кое се гледа како го запросува пред пријателите. „”Се запознавме на Тиндер во март. Нашата врска е навистина нешто посебно, толку многу …

Повеќе »

СУРОВО! Јулија родила тројки, но наместо пофалби и честитки добила осуди!

После 22 дена во болницата, тие отишле дома здрави и среќни Медицината напредна толку многу што веќе не е реткост или чудо кога ќе чуеме дека една жена во педесеттите, шеесеттите години, па дури и седумдесеттите родила дете. Сепак, во земјите од поранешниот Советски Сојуз, овие работи сè уште се …

Повеќе »