Tag Archives: обвинувања

(ФОТО) Морничавата тајна на ѕвездата на „Сексот и градот’ стара 26-годишната која сите ја заборавиле

Крис Нот, актер кој сите ќе го паметиме како Ѕверот од „Сексот и градот“, е обвинет за сексуална злоупотреба од две жени. Користејќи ги псевдонимите Зои и Лили, двете жени – сега 40 и 31, соодветно – изјавиле за The Hollywood Reporter дека Нот ги силувал. Актерот бил обвинет од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Путин ги негирал обвинувањата на Навалјни: „Не сум сопственик на вилата!“

Рускиот претседател Владимир Путин лично негирал дека тој е сопственик на луксузната резиденција, за што беше обвинет од затворениот опозиционер Алексеј Навалјни, а чијашто онлајн истрага за таа куќа преку Интернет е разгледана 86. милиони пати. „Не го видов тој филм затоа што немав време. Ништо од тоа што е …

Повеќе »

(ФОТО) За короната ги обвинувал геј браковите а потоа и самиот се заразил

Поглаварот на украинската православна црква, патријархот Филарет, е позитивен на вирусот корона. 91-годишниот водач на украинската црква претходно коронарниот вирус го нарекол пандемија на Бога за казна за Бог за истополови бракови, пренесува CNN. Според изјавата на украинската православна црква, патријархот Филарет е стабилен и се наоѓа во болница. „Тој …

Повеќе »

(ФОТО) МИНУВА НИЗ ТЕЖОК ПЕРИОД: Џулија Робертс трпи сериозни обвинувања за смртта на полусестрата

Познатата актерка, Џулија Робертс, пред шест години, ја загуби полусестрата Ненси Меутс, која се удави во када после предозирање со лекови. Шест години подоцна, вереникот на трагично починатата сестра на Џулија, ја обвинува познатата актерка за нејзината смрт. Во 2014. година, според странските медиуми, Џулија Робертс, во интервју за магазинот …

Повеќе »

(ФОТО) ШОК ДЕТАЛИ ОД ЖИВОТОТ НА МАРК СЕЛИНГ: Бившата го обвинила за силување, го прогонувале и за педофилија – го нашле обесен на дрво!

Марк Селинг, поранешна sвезда од серијалот „Гли“, имал обид за самоубиство во 2017 година. Во таа прилика, актерот си ги пресекол вените, по што бил примен во болница. Откако бил проценет од психолог, тој бил пуштен на слобода, но имало сомневање дека со овој потег само се обидувал да си …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО+ФОТО) ФРАНЦИСКИ СТУДЕНТ СЕ САМОЗАПАЛИЛ СРЕДЕ ЛИОН: Не можел да живее со 450. евра, а во пораката ги обвинил водачите на Франција и ЕУ!

Француски студент (22), во саботата се запалил пред универзитетскиот ресторан во Лион, поради финансиски проблеми и е во критична состојба. Извори од болницата велат дека младиот човек претрпел изгореници на 90. проценти од површината на телото и е помеѓу „живот и смрт“. Студент на Сент Етјен недалеку од Лион на …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА Е СЕРИОЗНО- Прославениот оперски пејач се соочува со тешки обвинувања: На сила љубел и допирал жени!

Пласидо Доминго е обвинет за сексуално злоставување на неколку жени. Прославениот оперски пејач, 78. годишниот Пласидо Доминго се соочува со сериозни обвинувања за сексуално злоставување кое наводно се случило пред 30. години, а за се’ одлучиле да проговорат осум пејачки и една танчерка, пишува Fox News. Пласидо со децении ги …

Повеќе »

(ФОТО) „Мајкл Џексон ме силуваше кога имав 10. години а потоа се венчавме!“

„LEAVING Neverland“,документарецот за злоставување на момчиња, кој се случува на имотот „Neveland“, од страна на Мајкл Џексон, крева се ’повеќе прашина во светските медиуми. Џејмс Сафечук, еден од двајцата мажи кои во филмот тврдат дека биле жртви на силување на Мајкл Џексон, вели дека со пејачот после едно силување и …

Повеќе »

Aнгелина му предложила на Бред Пит договор за старателство

Ангелина Џоли и Бред Пит го откажале судското рочиште за старателство над нивните деца, а според американските медиуми, актерката и актерот се на пат да се договорат. Според пријателите на Ангелина, Џоли решила да попушти и на пријтелски начин да го прекине бракот со Бред Пит. „И’ двајцата сакаат да …

Повеќе »