Tag Archives: обвинувања

(ВИДЕО+ФОТО) Победничката на Евросонг обвинета за плагијат: Доведено во прашање одржувањето на изборот во Израел 2019!

Победата на Израел на Евросонг, поради обвинувања за плагијат, се нашла под лупа на јавноста. Победата на Израел на Евросонг 2018 е загрозена откако една од најголемите светски музички компании се заканила дека ќе ги тужи композиторите на израелската песна поради повреда на авторски права. Компанијата „Universal Music Studios“ испрати …

Повеќе »

(ФОТО) Дошол ред и на него: Осум жени го обвиниле славниот глумец за сексуално злоставување

Дури осум жени го обвиниле славниот холивудски глумец Морган Фримен за сексуално злоставуавње и непримерено однесување, кое се однесува на непримерено допирање, но и двосмислено коментирање на нивниот изглед. Веста за тоа ја објавил CNN, а по интернет се проширила како молња. Во низата обвинувања кои последните месеци го погодуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Сталоне ги негира тврдењата дека присилил тинејџерка на секс па и се заканувал

Во јавноста се појавило полициско известување во кое тогаш 16. годишна девојка тврди дека тогаш 40. годишниот Силвестер Сталоне ја присилил на групен секс… Полицискиот извештај кој се појавил во јавност содржи детали од обвинението на тогаш 16. годишната девојка кој го запознала Силвестер Сталоне во Лас Вегас. Глумецот тогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ќерка на осуден за „Диво Насеље“ со закани и обвинувања за Али Ахмети

Ќерќата на Фадиљ Фејзулахи во видео изготвено од порталот Алмакос го обвинува лидерот на ДУИ , Али Ахмети дека тој со својата група го организирал случајот „Диво Насеље“. Таа тврди дека нејзиниот татко не е терорист а за настаните во Куманово не се виновни осудените туку лидерот на ДУИ. Таа …

Повеќе »

Не е само Вајнштајн: Глумица обвинила режисер за силување

Италијанската глумица Азија Арѓенто, која го продлабочила скандалот за продуцентот Харви Вајнштајн со своето сведочење во списанието „Њујоркер“ сега обвинила еден холивудски режисер за силување а навела и еден напад во Италија. „Еден голем холивудски режисер со Наполеонов комплекс ми даде ГХБ дрога (назив на дрога за силување) и ме …

Повеќе »

(ФОТО) Нови проблеми за Џим Кери: И’ од гробот починатата девојка го открива во лошо светло – “Ме воведе во свет на кокаин, проститутки, болести…”

Катриона Вајт во 2013. година си го одземала животот со предозирање. Семејството набрзо во јавноста излегло со шокантни информации за Џим Кери, нејзиното поранешно момче, обвинувајќи го за се’ што и се случило на Вајт. Во јавноста се појавила и порака која поранешната девојка на Џим Кери, Катриона Вајт, му …

Повеќе »