Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за вторник, 28.09.2021: Нема потреба да се тестира нечие трпение или емоционална наклонетост. Не размислувајте за „љубовни загатки“ кои ја оптоваруваат вашата сакана личност…

Овен Љубов: Уживате во друштво на блиска личност и не сакате некој од страна да ви ја расипе сликата за среќен живот за двајца. Имате своја визија. Работа: Чувствувате креативна инспирација и лесно завршувате многу обврски. Понекогаш можете да оставите фантастичен впечаток врз околината. Здравје: Зрачите со позитивна енергија и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 27.09.2021: Треба подобро да ги разберете работите за кои вашиот партнер молчи. До некои одговори не се доаѓа на лесен или едноставен начин…

Овен Љубов: Делувате напнато и често го менувате расположението, покажувате повеќе трпение кон барањата на партнерот. Не брзајте во одлуките. Работа: Во критични ситуации, потребна ви е нечија помош и поддршка. Нема причина да ги преценувате вашите способности. Здравје: Ќе ви годи излегување или средби со блиски пријатели, како релаксација. …

Повеќе »

Во овој хороскопски знак се родени најинтелигентните луѓе

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ПОСТОЈАТ неколку типови на интелигенција – интраперсонална, емоционална, интуитивна, практична, перцептивна, аналитичка … Кој тип на интелигенција е поизразен зависи од тоа во кои области од животот ќе се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 26.09.2021: Не сакате утеха, но за жал она што се случува помеѓу вас и вашиот партнер однапред потсетува на „режирана претстава“…

Овен Љубов: Често го менувате расположението или одлуките. Она за што молчите е поважно од работите што му ги кажувате на партнерот. Работа: Се потпирате на личното расудување, но независноста има свои добри и негативни страни. Не можете секогаш да донесете вистинска одлука. Здравје: Ќе ви годи активен одмор и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 25.09.2021: Нема причина да се сомневате во нечии чувства. Дозволете да ве понесе емоционалната екстаза, како добар љубовен предзнак…

Овен Љубов: Треба да ги решите емоционалните дилеми пред некој да ве фати на дело или да ве изненади. Работа: Прекумерното истакнување пред соработниците привлекува негативни коментари. Направете напор да ги завршите започнатите работи. Здравје: Контролирајте ги внатрешните конфликти. Бик Љубов: Треба да имате доволно трпение за вашето семејство, како …

Повеќе »

Ретроградниот Меркур ќе залекува некои скршени срца: 3. знаци на Зодијакот ќе имаат среќа во љубовта!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролошката прогноза предвидува дека тагата ги доживува последните денови, непосредно пред трајно да заврши. Ретроградниот Меркур ќе излечи некои скршени срца и ќе донесе среќа во љубовта за 3. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 24.09.2021: Се обидувате да го одложите состанокот со една личност, но тоа е само привремено решение. Соочувањето со вистината носи олеснување…

Овен Љубов: Бидете нежни и имагинативни во друштво на саканата личност. Ако сте слободни, одговорете на нечиј повик. Работа: Проблемите полесно се решаваат со нечие присуство или договор. Прифатете нечиј корисен совет. Здравје: Важно е правилно да ја насочите енергијата. Бик Љубов: Изгледате задоволни. Имате романтично расположение и сентиментална нота, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 23.09.2021: Нема потреба да се истакнувате во непознато друштво. Обрнете внимание на блиска личност и заедничка тема…

Овен Љубов: Непотребно се грижите за нечие однесување. Не постои начин да ги усогласите вашите желби и потреби во врска со саканата личност. Работа: Заинтересирани сте за работни места што носат паричен надоместок или материјални аспекти. Јасно ги прикажувате своите намери. Здравје: Треба да го разубавите расположението. Бик Љубов: Нема …

Повеќе »

Најлошите сопрузи на хороскопот: Едниот е ЦИЦИЈА, другиот ШВАЛЕР, а третиот е МРЗЛИВЕЦ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Најлошите сопрузи на хороскопот имаат недостатоци што не може да ги толерира секоја жена. Рак Мажот Рак на некој начин е преосетлив. Тој ја бара топлината на домот, љубовта, …

Повеќе »