Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за среда, 22.09.2021: Авантурата може да ве доведе во непријатна ситуација. Подобро е да се одлучите за добро познато друштво…

Овен Љубов: Имате добра волја и емотивна нота, а вашиот партнер има чувство за убавина и корисност. Брилијантно се надополнувате. Работа: Обрнете внимание на различните детали во новите преговори, деловното надмудрување понекогаш изгледа досадно. Здравје: Важно е да се ускладат мислите и чувствата. Бик Љубов: Не можете да се помирите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 21.09.2021: Во приватниот живот, избегнувајте личност која делува депресивно врз вашето расположение. Фокусирајте го вашето внимание во позитивна насока…

Овен Љубов: Ве очекува емоционално задоволство кое ќе ве наполни со позитивна енергија. Уживајте во избраното друштво. Работа: Не ви се допаѓаат нечии идеи. Знаете како да дојдете до паметно решение и соодветно објаснување за соработниците. Здравје: Вие сте во добра психофизичка форма. Бик Љубов: Ви недостасува нечие присуство или …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 20.09.2021: Делувате задоволни и инспиративни, добивате емоционална поддршка од личност која има важно место во вашиот живот…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, прифатете некоја „утешна варијанта“. Избегнувајте нова љубовна расправија. Работа: Имате впечаток дека страдате неправедно поради негативни влијанија или нечие незадоволство. Подобро да го премолчите своето мислење. Здравје: Обидете се да ја подобрите концентрацијата и расположението. Бик Љубов: Ограничете ги вашите емоционални желби и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 19.09.2021: Сакате поинтересни настани во љубовниот живот. Средбата со една личност може да ви го подобри расположението…

Овен Љубов: Употребете скриени адути со намера да го освоите партнерот. Се’ е дозволено, ако одговара на заедничкиот вкус. Работа: Мислата дека сте еден чекор пред другите изгледа стимулативно и возбудливо. Делувате амбициозно. Здравје: Вие сте во одлична психофизичка форма. Бик Љубов: Направивте одредени грешки во средбата со блиска личност. …

Повеќе »

Лавот изневерува ако го игнорирате, Скорпијата од одмазда: Еве зошто изневеруваат припадниците на различни знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Зошто некој одлучил да го изневери партнерот, зависи од неговиот знак, веруваат астролозите. Секој од нив има некои свои преференции. Кои карактеристики го „красат“ вашиот хороскопски знак? Овен Не …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 18.09.2021: Не дозволувајте нечие однесување да ви предизвика погрешна емоционална реакција. Бидете потрпеливи од вообичаено…

Овен Љубов: Важно е правилно да одговорите на нечии прашања. Изненадете го вашиот партнер на начин што ги задоволува заедничките потреби и вкусови. Работа: Вашите соработници имаат различни мислења за решавање заеднички проблем. Треба да смислите добар план. Здравје: Избегнувајте ситуации кои премногу ве исцрпуваат, опуштете се. Бик Љубов: Обрнете …

Повеќе »

Хороскопски парови кои во креветот имаат експлозија на страст

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пред да започнете нова врска, проверете ја листата на сексуална компатибилност и откријте кој хороскопски знак најмногу ви одговара. Со љубовна компатибилност, повеќето не размислуваат што се случува помеѓу …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 17.09.2021: Често го менувате расположението или одлуките. Она за што молчите е поважно од работите што му ги кажувате на партнерот…

Овен Љубов: Средбата со личност е повеќе како игра на „емотивно прикривање“ и тестирање отколку искрена размена на чувства. Работа: Се соочувате со нова деловна дилема. Избегнувајте конкурентни ситуации, особено кога немате проверени информации. Здравје: Обрнете внимание на светла содржина, опуштете се. Бик Љубов: Саканата личност ги игнорира вашите идеи …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 16.09.2021: Важно е да се подготвите за романтична средба. Некој дополнително ја поттикнува вашата имагинација и позитивно расположение…

Овен Љубов: Важно е вашите идеи или емоционални интереси да наидат на позитивен одговор. Вашиот партнер се грижи да ве охрабри и одоброволи. Работа: Некој ви објаснува дека сте во добра позиција. Важно е да се оцени најдобриот момент за акција и да се надмудрат потенцијалните ривали. Здравје: Активни сте …

Повеќе »