Дневен хороскоп за недела, 11.09.2022: Некој ви испраќа позитивни сигнали и со нетрпение го очекува вашето присуство. Уживајте во емотивните контакти кои ве исполнуваат со задоволство…

Овен
Љубов:
Нема потреба да се однесувате скромно во друштво на саканата личност. Следете ги вашите чувства или „ритамот на срцето“.
Работа:
Наоѓате вистинска смисла или задоволство во различни ситуации кои го разубавуваат вашето расположение и го збогатуваат вашето животно искуство.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Бик
Љубов:
Партнерот знае да ве расположи со своите идеи. Некои ситуации се повод за заедничка среќа и задоволство.
Работа:
Некој се обидува да ве натера да имате поинакво мислење, но вие имате свои цели и не отстапувате од плановите што сте ги започнале.
Здравје:
Слободното време посветете го на рекреација, опуштете се.


Близнаци
Љубов:
Вие сте оптоварени со нови емотивни претчувства, но ова е одраз на вашата моментална состојба и недостаток на инспирација.
Работа:
Средбата со една личност ви изгледа заморно, не обрнувате доволно внимание на други настани во кои активно учествуваат вашите соработници.
Здравје:
Поттикнете ја упорноста, оптимизмот и силната волја во себе.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СПОРЕД ШТО СЕ ИЗДВОЈУВАТЕ ОД ТОЛПАТА? Направете го тестот и откријте што ве прави различни и посебни

Личноста е збир на карактеристики на секој човек, а таа секогаш доминира и најдобро ве …