Ако се скарате со овие хороскопски знаци, ќе има драма

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Не е добро да влегувате во расправии со ОВИЕ хороскопски знаци.

Овен
Овенот сака да се преправа дека е недопирлив и тежок, но во реалноста е многу чувствителен. Причината зошто Овенот често се смета за помалку емотивен знак е тоа што тие ја изразуваат својата повреда преку гнев, а не преку тага како некои од „понежните“ знаци.
Драмата овде е создадена од спојот на тие две компоненти. Во превод, ако повредите Овен, подгответе се за големи кавги, јавни сцени и прозивања.


Рак
Суштинската спротивност на Овенот во начинот на покажување на повреденост, Ракот се смета за најнежниот и најемотивниот знак. Ракот нема да возврати, ќе плаче и ќе се повлече во себе многу пред да ви објасни за што се работи и што ја предизвикало неговата реакција.
Таквото однесување може да биде доста фрустрирачко, па ако стапите во блиска врска со Рак, наоружајте се со трпение, особено затоа што секоја прозивка или агресивност во тој момент само ќе ја влоши неговата реакција.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 20.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот би можел да биде малку позафатен за вас, затоа …