Tag Archives: кавга

Зошто е лошо да избегнувате кавги со партнерот

Ако влезете во врска мислејќи дека розите постојано ќе цветаат, ќе направите голема грешка… Доколку досега не сте имале кавга или конфликт со партнерот, запрашајте се дали е се во ред во вашата врска. Многу врски започнуваат совршено. Пред да се заљубите, постои чувство на еуфорија поради која често доаѓа …

Повеќе »

(ФОТО) „Изгледа како сунѓер“: Луѓето се скарале поради разголената слика на Шварценегер (74)

Арнолд Шварценегер со само една гола фотографија на 74-годишна возраст ги подели луѓето ширум светот. Во животот имаше неколку кариери, а не се знае која од нив била поуспешна. Тој е роден во Австрија, но со доаѓањето во САД го направи своето име планетарен бренд. Пред да стане холивудски актер, …

Повеќе »

(ФОТО) САМО ЛУЃЕ – Бен Афлек се фаќал за глава, мавтал со рацете, викал пред поранешната сопруга…

Актерот и неговата поранешна сопруга се фотографирани пред училиштето на нивните деца во жестока расправија. Папараците ги „уловиле“ Бен Афлек и Џенифер Гарнер во повеќе од непријатна ситуација. Пред училиштето во кое учат нивните деца во Санта Моника, Бен бил „фатен“ во дискусија со поранешната сопруга Џенифер Гарнер, а колку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изнервираниот Алек Болдвин полетал кај новинарот, Хиларија се’ снимала

Алек Болдвин бил снимен во понеделникот вечерта пред куќата на Вуди Ален во Менхетен, Њујорк, каде вербално се судрил со Џон Левин, новинар на „Њујорк Пост“. „Господине Болдвин, што ве носи во Њујорк?“, го прашал репортерот на холивудскиот актер, на што сопругата на Алек Хилари го замолила да си замине. …

Повеќе »

ЕКСПЕРТОТ ЗА ВРСКИ вели дека начинот на кој се расправаме е важен: Ако на крајот се чувствувате вака, треба да ви се запали црвеното светло

Несогласувањата можат да се случат без разлика колку долго сте заедно, но начинот на кој се расправате открива многу за вашата врска. Во врската кавгите се неизбежни. Иако звучи не толку интересно, несогласувањето со партнерот е здрав аспект на секоја врска и покажува дека наместо да ги туркате проблемите под …

Повеќе »

НЕОБИЧНА ПРЕСУДА ВО ХРВАТСКА: Жена го пцуела сопругот и добила условна казна од 45 дена

На условна затворска казна од 45 дена е осудена ЖЕНА во Хрватска која при расправија го пцуела сопругот пред детето, а 24 часа поминала и во полициски притвор. Откако била приведена во полиција, таа веднаш била изведена пред судија за прекршоци, кој ја осудил на условна казна затвор од 45. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Касемиро го турнал Модриќ, а потоа го удрил во грб. Погледнете го инцидентот!

Реал во гости го победи Елче со 2:1, но на социјалните мрежи се споделува видео од тренинг на кралскиот клуб. Видеото протече на социјалните мрежи и го прикажува инцидентот на тренингот на Реал. Жртвата беше капитенот на Хрватска. На почетокот на снимката се гледа дека Касемиро нешто му кажува на …

Повеќе »

(АУДИО СНИМКА) ШОК! Протече СНИМКАТА од брза помош откако Болдвин ја усмртил колешката – Жена вреска и го обвинува ОВОЈ ЧОВЕК!

Слушнете што рекла помошничката сценарист! Невидена трагедија на филмскиот сет се случи кога актерот Алек Болдвин пукаше од пиштол, кој требаше да биде наполнет со „ќорци“ и во таа прилика ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот Џоел Суза. Истрагата ќе утврди како во него се пронајдени вистинските …

Повеќе »

(ВИДЕО) На поранешен фудбалер на Реал и ПСЖ девојката, после кавга, со автомобил му минала преку ногата

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Хеси Родригез, повторно завршил во центарот на вниманието, откако девојката Аура Руиз по расправија со автомобил му минала преку ногата. Според шпанските медиуми, кои како извор го наведуваат Canarias 7, се’ се случило по концертот во арената Гран Канарија, а видеото што се појави на …

Повеќе »