Tag Archives: џони деп

ПОЧИНАЛА ЅВЕЗДА НА „ПИРАТИ ОД КАРИБИТЕ“: Цел свет се збогува со легендарниот актер, кој сакал да глуми негативци

Зад себе остави огромно наследство во шесте децении поминати во филмската индустрија. Легендарниот актер Серхио Калдерон починал вчера на 77-годишна возраст во Лос Анџелес. За време на неговите шест децении во филмската индустрија, тој глумел во преку 40 холивудски филмови, од кои најпопуларни се франшизите „Пиратите од Карибите“ и „Мажите …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОБЈАВЕН ТРЕЈЛЕР – Џони Деп се враќа на големото платно, погледнете ја трансформацијата за новата улога

Објавен е трејлерот за филмот „Jeanne du Barry“ со Џони Деп во главната улога, а обожавателите на актерот можат да видат уште една негова трансформација. Деп не е виден на големото платно од судскиот процес за клевета против неговата поранешна партнерка Амбер Херд, а поради нејзините обвинувања беше означен како …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Џони Деп изгледа како негова КОПИЈА: Живее анонимно, а за него речиси ништо не се знае

Наследникот на Деп бега од очите на јавноста… Синот на Џони Деп живее далеку од очите на јавноста и не сака да се експонира. Тој е второ дете на Ванеса Паради и Џони Деп и има дваесет години. За разлика од неговата сестра Лили Роуз, малку се знае за него. …

Повеќе »

(ВИДЕО) АКТЕРОТ ЈА ОДБИЛ ПОНУДАТА – На Џони Деп наводно му понудиле 300. милиони долари за да се врати во „Пиратите од Карибите“

Актерот Џони Деп не планира да се врати во филмот „Пиратите од Карибите“, како што потврди неговиот портпарол. Некои американски медиуми тврдат дека на актерот му биле понудени околу 301. милион долари за да се врати на снимањето на популарната франшиза. Деп на судењето за клевета со неговата поранешна сопруга …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕирнете во ЛУКСУЗНИОТ ПЕНТХУС на Џони Деп и Амбер Херд: Сега се продава за 1.700.000 долари!

Овој имот беше споменуван многу пати за време на судењето на Џони Деп и Амбер Херд, а откако тие официјално се разведоа, станот е на продажба. Овој стан се наоѓа во една од зградите што личи на историја во Лос Анџелес, на познатиот Бродвеј! Поранешниот стан на Џони Деп и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Огромното богатство на Џони Деп: Поседува 45. автомобили и 14. куќи, а овој список нема крај…

Неодамна се најде во центарот на медиумското внимание ширум светот, а неговото богатство е лудо големо Судењето меѓу Амбер Херд и Џони Деп го следеше цел свет. Во тој процес, кој траеше долго, Деп успеа да ја докаже својата невиност. Пред четири дена судот донесе пресуда, а многу навивачи пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Амбер Херд сака да стави крај на својата агонија со Деп: „Луѓето сакаат да ме убијат и ми го кажуваат тоа“

Џони Деп (58) ја тужи Амбер Херд за клевета, тврдејќи дека тоа му го уништило угледот и кариерата затоа што во колумна од 2018. година објавена од Washington Post напишала дека била изложена на семејно насилство за време на бракот. Амбер Херд рекла дека само сака Џони Деп „да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОРАНЕШНИОТ ПРИЈАТЕЛ „ГО УНИШТИЛ“ ЏОНИ ДЕП НА СУДЕЊЕТО: Открил одвратни детали за актерот! НИКОЈ не може да верува во ова!

Милиони обожаватели ширум светот секој ден го следат судењето меѓу поранешните сопружници, актерските ѕвезди Џони Деп и Амбер Херд. Поранешниот близок пријател на Деп, Тајлет Рајт, последен сведочел и дал нови детали.Рајт пред судот раскажал за наводниот разговор што го имал со Деп по неговата венчавка со Херд, пишува Mirror. …

Повеќе »

(ФОТО) Твитер гори, пронајдени докази: Амбер Херд на судењето користела цитати од филмови?

Судењето на Амбер Херд и Џони Деп продолжува да го привлекува вниманието на јавноста, а сведочењето на актерката Амбер Херд на многумина им звучело многу познато, па нашле цитати од филмовите и ги споредиле со нејзините изјави. Во своето последно сведочење, актерката се присетила на голем број трауматични и контроверзни …

Повеќе »