(ВИДЕО) АКТЕРОТ ЈА ОДБИЛ ПОНУДАТА – На Џони Деп наводно му понудиле 300. милиони долари за да се врати во „Пиратите од Карибите“

Актерот Џони Деп не планира да се врати во филмот „Пиратите од Карибите“, како што потврди неговиот портпарол.
Некои американски медиуми тврдат дека на актерот му биле понудени околу 301. милион долари за да се врати на снимањето на популарната франшиза.
Деп на судењето за клевета со неговата поранешна сопруга Амбер Херд рекол дека нема да се врати дури и ако му понудат 300. милиони долари и милион алпаки.


Таква сума во секој случај би била нереална со оглед на тоа што би била поголема од вкупниот буџет за снимање.
Портпаролот на Деп рекол дека медиумските извештаи за враќањето на Џони се измислени.
Деп последен пат го играше Џек Спероу во 2017. година. Како што се наведува, се подготвуваат уште два филма, но актерот нема да биде во ниту еден од нив.
Да потсетиме, Деп беше исфрлен од „Пиратите од Карибите“ откако Амбер Херд во 2018. година го обвини за физичка и сексуална злоупотреба.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …