Tag Archives: понуда

(ВИДЕО) Ангелина и Бред го положиле тестот за родителство: Одбиле да ја „продадат“ својата ќерка за 10 милиони долари

И’ покрај примамливите понуди до 10. милиони долари за едногодишен договор, поранешните сопружници се согласуваат дека не сакаат нивната ќерка да биде модел, старлета и реалити ѕвезда и дека нејзиното здраво воспитување нема цена. Шајло Џоли-Пит е пред камерите и во центарот на вниманието уште од детството. Благодарение на нејзините …

Повеќе »

Marca:Роналдо одбил понуда од 242. милиони евра

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО летово беше во сериозни преговори за заминување од Манчестер Јунајтед. Имаше различни понуди, но португалскиот напаѓач и неговиот агент Жорге Мендеш не успеаја да склучат соодветен договор. Наводно целта на Роналдо била да игра во Лигата на шампионите, што нема да му успее со Манчестер, барем не оваа …

Повеќе »

(ФОТО) ШАКИРА ИМА „НЕПРИСТОЈНА“ ПОНУДА ЗА ПИКЕ: Децата да ги гледа пет пати годишно и два милиони долари

Пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике по 12. години решија да ја прекинат врската поради, како што пренесуваат медиумите, неговото неверство.Како што пишуваат светските медиуми, пејачката сака што поскоро да се пресели од Барселона во Мајами, но тоа навистина не му се допаѓа на Пике.Шакира сака и целосно старателство над …

Повеќе »

(ВИДЕО) АКТЕРОТ ЈА ОДБИЛ ПОНУДАТА – На Џони Деп наводно му понудиле 300. милиони долари за да се врати во „Пиратите од Карибите“

Актерот Џони Деп не планира да се врати во филмот „Пиратите од Карибите“, како што потврди неговиот портпарол. Некои американски медиуми тврдат дека на актерот му биле понудени околу 301. милион долари за да се врати на снимањето на популарната франшиза. Деп на судењето за клевета со неговата поранешна сопруга …

Повеќе »

(ФОТО) Шпанци: Мбапе е виден во Мадрид, со него бил соиграч од ПСЖ

ФРАНЦУСКИОТ фудбалер Килијан Мбапе е виден во Мадрид, пренесува шпанскиот медиум Desportes Cope. Нивниот новинар го фотографирал додека влегувал во познат мадридски ресторан во друштво на денешен соиграч од ПСЖ, поранешниот играч на Реал Мадрид, Ахраф Хакими и неговиот брат. Договорот на Мбапе со ПСЖ истекува ова лето, а многу …

Повеќе »

Туристичкиот сојуз на Црна Гора пред македонската јавност ја претстави летната понуда

Туристичкиот сојуз на Црна Гора денеска го посети Скопје и во хотелот Tim’s, пред локалните медиуми, ја претстави летната понуда на Црна Гора за претстојното лето. Претставници на повеќе градови од земјата ги споделија плановите за летото и ја поканија македонската јавност да ги помине летните месеци во некои од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПСЖ на Мбапе му дал „понуда која не се одбива“: Би станал најплатен фудбалер!

Килијан Мбапе, фудбалерот на Пари Сен Жермен, уште еднаш ги воодушеви сите навивачи со мајсторскиот гол против Реал Мадрид (1:0) во последната минута од првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите. Оттогаш станаа уште погласни наводите дека е речиси сигурно дека Французинот ќе стане новиот „принц“. И додека сите се …

Повеќе »

Доживеа срцев удар, му поставија дефибрилатор, а сега е повикан од клуб од Премиер лигата

КРИСТИЈАН ЕРИКСЕН има официјална понуда да продолжи да игра фудбал на професионален план. Данецот, кој доживеа срцев удар за време на ЕУРО и има вградено дефибрилатор, е без клуб откако Интер мораше да го отпушти поради важечките правила во Италија кои ги штитат настапите на играчите со срцеви проблеми. Според …

Повеќе »

(ФОТО) На сплитската ривиера се сервира суши на голи девојки – порција 120 евра

Ако некогаш сте имале потреба да грицкате сирова риба од полугола жена, а вашата девојка не сака да ви глуми послужавник, новинарите на Слободна Далмација имаат решение за вас. Имено, овој хрватски медиум направил прилог за два ресторани во Сплит, Oliv fri vintage vintage cafe fine dining lounge и Ruf …

Повеќе »