(ФОТО) Ѕирнете во ЛУКСУЗНИОТ ПЕНТХУС на Џони Деп и Амбер Херд: Сега се продава за 1.700.000 долари!

Овој имот беше споменуван многу пати за време на судењето на Џони Деп и Амбер Херд, а откако тие официјално се разведоа, станот е на продажба.
Овој стан се наоѓа во една од зградите што личи на историја во Лос Анџелес, на познатиот Бродвеј! Поранешниот стан на Џони Деп и Амбер Херд во центарот на Лос Анџелес моментално е на пазарот и се продава за 1,765 милиони долари.
Овој пентхаус се наоѓа во средината на една од најистакнатите историски знаменитости на градот – зградата „Источна Колумбија“, во стилот на Арт Деко дизајниран од Клод Билман на Бродвеј. Со својот престижен поштенски број, неутрална шема и поглед на градот, станот е меѓу најистакнатите огласи во Калифорнија – а со тоа и еден од најдобрите домови во светот.

Овде го посетуваме култниот имот.
Надворешноста на самата зграда изгледа многу импресивно и уникатно. А вака изгледа влезот, како и самите станови, но сега само ќе ѕирнеме во поранешниот стан на оваа позната поранешна холивудска двојка.


Двојката била во брак 15. месеци, а за тоа време зградата на источна Колумбија ја нарекувале свој дом. Џони Деп претходно поседувал дури пет пентхауси на врвот на зградата во Источна Колумбија. Сепак, по разводот од Амбер во 2016. година, актерот ги огласил сите и ги продал за вкупно 12,78 милиони долари.
Овој двокатен стан се простира на 1.780 квадратни метри станбена површина – содржи една спална соба, две бањи и дневна соба и трпезарија со отворен план. Примарната дневна соба е лавиринт од современи украсни идеи – изложени првенствено преку интимна дневна соба која си игра со кафени, неутрални тонови на скалите.


Овие идеи за соби со меки бои продолжуваат низ дневната соба со отворен план со поглед на познатиот бетонски хоризонт. Додека просторот прикажува сирови, индустриски коски преку високите тавани и големите прозорци, тој е омекнат од експерименталниот текстил – од изборот на перници до теписите кои доминираат на дрвените подови.


Во овој стан, металната кујна создава добредојден контраст помеѓу богатите текстури и тврдото дрво во дневната соба со цел да се направи разлика помеѓу просторите со материјалите. Големата трпезариска маса го прекинува отворениот простор за живеење – одвојувајќи ја дневната соба и просторот за готвење – и создава простор за јадење помеѓу двете области.

На спратот, главната спална соба продолжува да следи слична шема – комбинирајќи остри карактеристики (како што се ѕид од тули и тавани со високи греди) со курација на шари и текстил кои внесуваат модерна естетика инспирирана од крајбрежјето во просторот.

Фото: Принтскрин/YouTube/MaximoTV

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на „Книга за Петре (Сите лица на расказот)“ во МАНУ

Во чест на 90 години од раѓањето на Петре М. Андреевски, денес, во 12 часот, …