Tag Archives: продажба

(ФОТО) „Фрустриран сум, некои работи мора да се променат“: Ѓоковиќ останува без 10 милиони евра, „се’ пукнало“ во Лондон

Новак Ѓоковиќ направи цела низа промени од почетокот на 2024 година, а се чини дека овој бран на револуција сè уште не е завршен. Според последните информации од Вимблдон, Новак Ѓоковиќ решил да го критикува својот долгогодишен спонзор и производител на спортска опрема. „Не сум задоволен од начинот на кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поранешниот словенечки претседател Борут Пахор го продал своето Renault 4 за 60.000 евра. Парите ги донирал за деца болни од рак

Поранешниот словенечки претседател Борут Пахор го продал своето Renault 4 од 1991 година за 60.000 евра, а средствата ќе ги донира на две институции кои се грижат за деца болни од рак. Автомобилот го купило семејството Фратар од Дравоград, објави Пахор на социјалните мрежи. Hvala. ❤️ pic.twitter.com/nhA1IpkLIZ — Borut Pahor …

Повеќе »

(ФОТО) Се продава Ферарито на Бекам

ОВА е Ферарито што го возеше кога со Манчестер „грабаше“ кон титулата. Тоа беше на почетокот на милениумот, кога познатиот британски фудбалер беше дел од тимот кој ја освои Премиер лигата. Го возел додека не заминал во Реал Мадрид, каде кариерата ја продолжи во друштво на ѕвезди како Зинедин Зидан, …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТИМНИ МИСЛИ НА ЛЕДИ ДИ – ДЕНЕС СУМ НА КОЛЕНА, ЧЕКАМ ДА ПОМИНЕ РАЗВОДОТ, МНОГУ Е ​​ГРДО: Се продаваат писмата на принцезата Дијана до нејзините пријатели

Во аукциската куќа Дејвид Ли се продаваат 32 писма на покојната принцеза Дијана. Целата заработка оди на сметките на организациите кои таа ги поддржувала. Серија приватни, срдечни писма и картички што принцезата Дијана им ги напишала на своите пријатели Сузи и Тарик Касим, излегуваат на аукција. Овој потенцијално одличен архивски …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕирнете во ЛУКСУЗНИОТ ПЕНТХУС на Џони Деп и Амбер Херд: Сега се продава за 1.700.000 долари!

Овој имот беше споменуван многу пати за време на судењето на Џони Деп и Амбер Херд, а откако тие официјално се разведоа, станот е на продажба. Овој стан се наоѓа во една од зградите што личи на историја во Лос Анџелес, на познатиот Бродвеј! Поранешниот стан на Џони Деп и …

Повеќе »

(ФОТО) Агенти за недвижности споделиле слики од најчудните сцени што ги виделе на работа

Најдоцна по овие фотографии ќе сфатите дека работата на агентот за недвижности воопшто не е досадна. 😁 Може да биде заморно, но затоа гледате сцени овде-онде што ве насмеат до солзи. Овие агенти ги фотографирале најчудните работи кои ги виделе на работа, а фотографиите ги споделиле на интернет. Да се …

Повеќе »

Сопственик на „БМВ“, поради пребрзо возење, добил најлоша можна казна

23-годишниот сопственик на спортско БМВ долго ќе го памети судијата што му изрекол пресуда. Младиот сопственик на BMW 440i од Лудвигсбург недалеку од Штутгарт се тркал по патот овој април кога бил снимен од полициска патрола. Решил да побегне од нив и успеал во тој план. „Го искористив максимумот од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нарачала фустан преку интернет – Не можела да верува што добила!

Купувањето преку Интернет може да биде благослов или проклетство – особено кога станува збор за нарачка на облека. Една жена не можела да престане да се смее откако сестрата на нејзината пријателка купилс фустан преку Интернет, кој воопшто не личел на оној во рекламата. Натали Тајсон ги објавила снимките на …

Повеќе »

(ФОТО) Луксузниот автомобил на кралицата Елизабета ставен на продажба: Километражата на Бентлито ги насмеала купувачите…

Луксузниот автомобил бил повлечен од возниот парк на Кралицата во 2015. година а минал нешто повеќе од 4.000 километри, пишува Дејли Меил. Фактот дека кралица се возела во Бентлито ја зголемува неговата цена. Салонот на автомобилите „Bramley Motor Car“ близу Гилдфорд во Сари го продава одлично сочуваниот зелен Barnato Bentley …

Повеќе »