Tag Archives: лос анџелес

(ФОТО) Заљубена „до уши“: Шарлиз Терон во врска со познат манекен од балканските простори

Актерката е фотографирана како се држи за рака со познат манекен. Шарлиз Терон (47) е фотографирана со Алекс Димитријевиќ пред ресторан во Лос Анџелес. Оскаровката ја задржала насмевката од лицето и блеснала во лежерно издание, додека манекенот бил во шарена кошула и фармерки. Димитријевиќ има работено за брендови како Malbon …

Повеќе »

(ФОТО) Илустрации кои потврдуваат дека суштината на вистинската љубов е во малите нешта

Љубовта е во малите нешта. Уметничката од Лос Анџелес, Аманда Олеандер, фаќа симпатични мали љубовни моменти во нејзините илустрации. Црпејќи ја инспирацијата од сопствената романтична врска и собирање спомени од луѓе блиски до неа, таа во нејзините илустрации покажува како изгледа љубовта кога никој не гледа. „Јас сум воодушевена од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ ИЗВИНИЛ – На пејачот му пукнале панталоните меѓу нозе за време на концертот, Џенифер Анистон се’ гледала од првиот ред

Еден од најпопуларните пејачи и омилен на жените Хари Стајлс доживеал непријатна ситуација на својот последен концерт. Имено, за време на концерт во Инглвуд, Калифорнија, енергичен како и секогаш, Хари ги изведувал своите хитови кога во еден момент му пукнале панталоните, меѓу нозете. The moment Harry realized he ripped his …

Повеќе »

(ФОТО) Пукано во актерката Дениз Ричардс: Во автомобилот била со сопругот

Актерката Дениз Ричардс и нејзиниот сопруг Арон Пајперс во понеделникот се нашле на улица за време на пукање во Лос Анџелес. За среќа и таа и нејзиниот сопруг минале без повреди. Ричардс се упатила кон ТВ студиото со нејзиниот сопруг, кој забавил додека барале паркинг на улицата, во тој момент …

Повеќе »

(ВИДЕО) Отштета од 16 милиони долари: Вдовицата на Коби Брајант победи на суд

Вдовицата на НБА ѕвездата Коби Брајант доби судска пресуда од 16. милиони долари отштета поради протечените фотографии од телата на жртвите од хеликоптерската несреќа во 2020. година, во која покрај Брајант, нивната 13-годишна ќерка Џијана, загинаа уште седум лица. Ванеса Брајант го тужеше округот Лос Анџелес за нарушување на приватноста, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во Лос Анџелес асфалтот го ладат со специјални премази

ПИЛОТ проектот опфатил една населба чии жители веќе можат да уживаат во поудобни температури. Во првата фаза од проектот наречен GAF ​​Cool Community, еден милион квадратни стапки или речиси 93.000 квадратни метри патишта, паркинзи и спортски терени ќе бидат обоени со специјална боја. И додека игралиштата со свои дела ги …

Повеќе »

(ФОТО) „БОЖЕ, СПАСИ МЕ“ – Тревис Баркер бил пренесен во болница на носилки, споделил загрижувачка порака

Тревис Баркер, 46-годишниот тапанар на бендот Blink-182 и сопругот на Кортни Кардашијан е хоспитализиран во Лос Анџелес, а исто така ги загрижил фановите со пораката што ја споделил на своите социјални мрежи непосредно пред тоа. Заедно со Баркер, кој бил однесен на носилки, била и неговата сопруга, која ниту за …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕирнете во ЛУКСУЗНИОТ ПЕНТХУС на Џони Деп и Амбер Херд: Сега се продава за 1.700.000 долари!

Овој имот беше споменуван многу пати за време на судењето на Џони Деп и Амбер Херд, а откако тие официјално се разведоа, станот е на продажба. Овој стан се наоѓа во една од зградите што личи на историја во Лос Анџелес, на познатиот Бродвеј! Поранешниот стан на Џони Деп и …

Повеќе »

(ФОТО) Починал американскиот рапер кој беше нападнат на фестивал: Се огласил Снуп Дог

Американскиот рапер Дрејкео Ралер (28) починал како последица на раните кои ги добил кога бил избоден со нож на музичкиот фестивал во Лос Анџелес. Раперот, чие вистинско име е Дарел Колдвел, требало да настапи во саботата навечер на музичкиот фестивал „Once Upon a Time во Лос Анџелес“. Тој наводно бил …

Повеќе »