Tag Archives: стан

(ВИДЕО) Погледнете како изгледа стан од 5 квадрати во Париз. Киријата чини 800 евра

ТИКТОКЕРОТ @petarcet97 неодамна објави видео во кое покажа како изгледа станот од 5 м2 во Париз во кој живеел и кој го изнајмувал за 800 евра месечно. Во минијатурниот стан има кревет, а веднаш до него е када, над која има машина за перење на полица. На полиците спроти креветот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВАКА ИЗГЛЕДА СТАН ОД ДЕВЕТ КВАДРАТИ КОЈ СЕ ИЗДАВА ЗА 750 €: Не би поверувале ШТО СЕ СОБИРА ВО НЕГО, но ЕДНА РАБОТА сè уште недостасува

Животот во Париз не е евтин. Просечните цени на киријата во француската престолнина варираат во зависност од локацијата и големината на станот, а гарсоњера може да се најде по цена од 1.000 до 2.400 евра. Меѓутоа, ако не сте премногу пребирливи, можете да најдете подостапно сместување. Викрам е еден од …

Повеќе »

Починал холивудскиот актер Адам Рич, пронајден мртов во својот стан во Лос Анџелес: Причината за смртта е непозната

Холивудскиот актер Адам Рич починал на 54-годишна возраст. Рич почина во саботата во својот стан во Лос Анџелес, а причината за смртта е непозната. Иако Рич е најпознат по улогата во филмот „Осум е доволно“, тој исто така се појави во неколку ТВ емисии и разни филмови кон крајот на …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕирнете во ЛУКСУЗНИОТ ПЕНТХУС на Џони Деп и Амбер Херд: Сега се продава за 1.700.000 долари!

Овој имот беше споменуван многу пати за време на судењето на Џони Деп и Амбер Херд, а откако тие официјално се разведоа, станот е на продажба. Овој стан се наоѓа во една од зградите што личи на историја во Лос Анџелес, на познатиот Бродвеј! Поранешниот стан на Џони Деп и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали би можеле да живеете во стан од САМО ДЕВЕТ КВАДРАТИ? ТикТокерка покажала како се снаоѓа!

Со поскапувањето на киријата многу луѓе се одлучуваат да живеат со цимери или да живеат во помал простор, но една девојка отишла чекор понатаму, па живее во стан од само 9. метри квадратни. @shump_ it’s small but i LOVE it #parisliving #apartmenttour #apartmenttourparis #paris ♬ As It Was – Harry …

Повеќе »

(ВИДЕО) Почувствувала провев па не можела да поверува што нашла зад огледалото во бањата

Една жена од САД била изненадена кога пронашла тајна просторија зад огледалото во бањата, и своето откритие го споделила со своите придружници на Тикток, каде нејзиното видео било прегледано повеќе од 10. милиони пати. Саманта Хартсо од Њујорк вели дека почувствувала провев и тргнала да истражува од каде потекнува. По …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нејзиниот стан има само 8. квадрати и целиот живот го спакувала во него!

Таа е професионален организатор и успеа да го направи својот минимален простор целосно функционален… Животот во Њујорк е многу скап, така што не секој може да си дозволи луксузен простор. Затоа просечните жители на Њујорк смислуваат едноставни начини да живеат во градот без да трошат премногу. Живот во 8. квадрати …

Повеќе »

(ФОТО) ДВОЈНИЧКАТА НА КЕЈТ МИДЛТОН ЗАРАБОТИЛА ВИСТИНСКО БОГАТСТВО: Сите мислеле дека е дел од кралското семејство – од тоа си купила стан во Лондон

ГАБРИЕЛА Мунро Даглас (33) не забележала колку личи на војвотката од Кембриџ, сè додека луѓето не почнале да и приоѓаат на улица и да и бараат автограм. Тие честопати ја пресретнувале и викале: „Еј, ене ја принцезата!“ Нејзината мајка ја убеди да заработи од нејзината сличност. Веднаш штом се пријавила …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го новиот дом на Иванка Трамп: Еден од најлуксузните простори во Мајами!

Иванка Трамп и нејзиниот сопруг Џеред Кушнер купиле парцела од 1,4 хектари од латини sвездата Хулио Иглесијас за 30 милиони долари. Парцелата се наоѓа на ексклузивниот остров Индијан Крик (Флорида) и парот планира да изгради вила на неа.   View this post on Instagram   A post shared by ARTE …

Повеќе »