(ВИДЕО) Амбер Херд сака да стави крај на својата агонија со Деп: „Луѓето сакаат да ме убијат и ми го кажуваат тоа“

Џони Деп (58) ја тужи Амбер Херд за клевета, тврдејќи дека тоа му го уништило угледот и кариерата затоа што во колумна од 2018. година објавена од Washington Post напишала дека била изложена на семејно насилство за време на бракот.
Амбер Херд рекла дека само сака Џони Деп „да ја остави на мира“ и дека добива многу смртни закани за време на нејзиното последно сведочење во тужбата што ја поднесе против неа нејзиниот поранешен сопруг.
„Редовно добивам стотици смртни закани, ако не и секојдневно“, рекла 36-годишната актерка.
„Илјадници од почетокот на судењето. Луѓето се потсмеваат на моето сведочење за нападот (…) Се надевам дека никој нема да може да помине низ нешто слично“, додала таа.

This image has an empty alt attribute; its file name is amber-herd-1024x683.jpeg
„Само сакам Џони да ме остави на мира“, рекла Херд.
Џони Деп (58) ја тужи Амбер Херд за клевета, тврдејќи дека тоа му го уништило угледот и кариерата затоа што во колумна од 2018 година објавена од Washington Post напишала дека била изложена на семејно насилство за време на бракот, без да го спомене името на Деп.
Херд поднела противтужба и бара отштета од 100 милиони долари поради наводите на поранешниот адвокат на Деп, Адам Валдман, дека нејзините наводи за злоупотреба се „измама“.


This image has an empty alt attribute; its file name is amber-herd-1-1024x683.jpeg
Нејзините адвокати повторно ја повикале да сведочи во четвртокот за да ја испрашаат за противтужбата. Таа вели дека страдала поради тврдењата на Валдман.
„Луѓето сакаат да ме убијат и тоа ми го кажуваат секој ден. Луѓето сакаат да го стават моето бебе во микробранова печка и тоа ми го кажуваат“, изјавила Херд.
Херд и Деп се запознаа на снимањето на „Дневникот на румот“ а се венчаа во 2015. година. Херд поднесе барање за развод во 2016. година, а се разведоа следната година.
Судењето трае веќе шест недели, а завршните зборови се очекуваат во петок.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоцијата на „Координати на болката“ – збирка поезија на Александра Спасеска

Вечерва со почеток во 19:00 часот во дворчето на кафе-книжарницата „Илика“ ќе биде промовирана збирката …