Tag Archives: закани

НЕ Е ПОЖЕЛЕН – Пристигнувањето на Мел Гибсон на парадата на „Марди Грас“ било откажано поради закани и бурни реакции

Настапот на актерот Мел Гибсон на претстојната парада на „Марди Грас“ е откажан 16 часа откако објави дека ќе биде гостин на настанот. Во изјавата објавена од една од најголемите парадни групи на фестивалот, The Krewe of Endymion, претседателот Ден Кели рекол дека групата добила значителни повратни информации за најавата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Зоки Фаци: „По операцијата од канцер долго не можев да ги прифатам лузните на телото!“

Зоран Василевски, познат како Зоки Фаци, со години важеше за еден од најконтроверзните естрадни новинари. Иако се повлече од телевизија, тој и понатаму привлекува внимание на социјалните мрежи, но и со јавните препукувања со луѓето од естрадата. Неодамна откри дека се оперираше од рак и ова речиси скроз му го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Амбер Херд сака да стави крај на својата агонија со Деп: „Луѓето сакаат да ме убијат и ми го кажуваат тоа“

Џони Деп (58) ја тужи Амбер Херд за клевета, тврдејќи дека тоа му го уништило угледот и кариерата затоа што во колумна од 2018. година објавена од Washington Post напишала дека била изложена на семејно насилство за време на бракот. Амбер Херд рекла дека само сака Џони Деп „да ја …

Повеќе »

(ФОТО) ЌЕ РАБОТИ КЛИНЕЦ! Грдо паркирал – На Фејсбук споделена заканувачка порака

На Фејсбук страницата со шаренолик наслов „Паркирам како идиот“, е објавена фотографија од Загреб на која се гледа непрописно паркиран автомобил и рачно напишана закана со датум што еден од минувачите ја ставил под бришачот. -Ако утре ти ја најдам колата вака ‘паркирана’, ќе ти ја ишарам со клинец. Кога …

Повеќе »

Ужасно злосторство: Актерка убиена додека го чекала нејзиниот син (11) да заврши со тренингот

Мексиканската актерка и пејачка Тања Мендоза е убиена пред спортски комплекс додека го чекала нејзиниот 11-годишен син да го заврши тренингот во фудбалската академија во државата Морелос. Актерката чекала заедно со другите родители кога со мотор поминале двајца вооружени мажи. Еден од нив пукал во неа неколку пати, а потоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) СПОДЕЛЕТЕ! Инцидент во автобус на ЈСП: „Ќе сечеме глави, во киселина ќе ве ставам, не знаете со кого си имате работа“

По социјалните мрежи масовно се споделува видео од немилата случка во автобус на ЈСП…И, молба е ова видео да се сподели со цел да се стави крај на овие немили случки…а сигурно и да се помогне во истрагата и идентификацијата на овие насилници. Факт е дека во цела држава е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трамп по прв пат дефинитивно го признал поразот

Доналд Трамп објавил дека сега своето вниманието го свртува кон непречениот и уреден трансфер на власта, откако Конгресот ја потврди изборната победа на демократот Џо Бајден. „Конгресот ги потврди резултатите. Новата администрација ќе биде инаугурирана на 20 јануари. Сега сум фокусиран на обезбедување непречено, уредно и беспрекорно предавање на власта. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слушнете како Том Круз вика на вработените и им се заканува со откази!

Актерот и продуцент Том Круз на лондонскиот сет на неговиот нов, седми филм „Невозможна мисија“ викувал и се заканувал на филмската екипа со откази поради пропуст во безбедносните антифилмски протоколи за снимање, пишува британски „The Sun“. Британскиот „The Sun“ наведува дека ѕвездата на акциониот филм, во своите обемни забелешки, негодувал …

Повеќе »

(ФОТО) На оваа девојка, поради нејзините 100. килограми, и посакале да добие рак!

Ешли Аткинс (24) од Австралија е плус-сајз манекенка и поради фотографиите што ги објавува на социјалните мрежи, луѓето и се заканувале со смрт. Ешли вели дека омразата што се излеала на неа кога го отворила профилот на ТикТок на кој се залага за „body positivity” (позитивност на телото) била толку …

Повеќе »