Tag Archives: бали бег

(ФОТО) СИНОТ НА БУРАК НАПОЛНИЛ ЕДНА ГОДИНА! Еве што славните родители му приредил на малечкиот Каран!

Бурак Озџивит и Фахрие Евџан во домашна изолација го прославиле првиот роденден на нивниот син Каран. На социјалната мрежа Инстаграм гордата мајка објавила фотографија со наследникот и напишала емотивна порака со која, малкумина од обожавателите на славната двојка оставила имуни. “Мојот Каран. Твојата насмевка е најубавиот звук што сум го …

Повеќе »

(ФОТО) НЕМА КРАЈ НА МАКИТЕ: Сопругата на Бали бег во тешка психичка состојба!

Згодниот турски актер на кого се сеќаваме по неговата улога како Бали-бег во серијалот „Сулејман Величествениот“, Бурак Озчивит (35) поминува низ тежок период. Имено, на неговата сопруга Фахрије неодамна и починал татко и после неколку годинишна борба со рак на желудник, а таа поради тоа падна во тешка депресија и …

Повеќе »

(ФОТО) БАЛИ БЕГ ИМА ПРОБЛЕМИ СО КРИМИНАЛЦИТЕ: Поради луксузната вила стравува за синот!

Не се надевал дека ситуацијата вака ќе се развива… Популарниот актер Бурак Озѓивит, кој се стекна со светска слава, сега се соочува со сериозни проблеми. Бурак и неговата сопруга Фахрија Евгениј станаа родители на синот Каран пред помалку од една година, но во меѓувреме Турчинот се соочува со проблеми со …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈГОЛЕМА СЕНЗАЦИЈА ВО ТУРЦИЈА: Бурак и Фахрие го покажале синот!

Бурак Оџивит и неговата сопруга Фахрие Евџен Оџивит (како што се потпишува на профилот на Инстаграм) многу вешто го кријат својот приватен живот, а посебно откако во нивните животи пристигна синот Каран… View this post on Instagram ❤️😌 A post shared by Fahriye Evcen Özçivit (@evcenf) on Dec 3, 2019 …

Повеќе »

(ФОТО) ВРТОГЛАВИ ЗАРАБОТУВАЧКИ НА ТУРСКИТЕ ГЛУМЦИ: Од една снимена серија можат да си купат елитна вила на Босфор!

За улогата во „Сулејман Величествениот“ Халид Ергенц добил тогаш вртоглави 33.000 долари по епизода и на колегите им ја отворил вратата на бајковитите заработувачки. Сепак, Турчинка нема ниту во топ пет најплатени актери… Нема бизнис до шоу бизнис, реди посебно во Турција Ѕвездите ан нивните серии преку ноќ стануваат богаташи …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег го променил имиџот и сега е уште позгоден!

Додека сите други ликови од серијата „Сулејман Величествениот“ полека се забораваат, Бали бег, најзгодниот маж од серијата, сеуште им е интересен на обожавателките ширум светот. Бурак Оџивит на Инстаграм има повеќе од 13. милиони следбеници, а очигледно е дека поголемиот дел се девојки. Глумецот со новите фотки открил дека го …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈУБАВ МОМЕНТ ПОМЕЃУ ТАТКО И СИН: Популарниот Бали бег со фановите споделил фотографија која ќе ви го стопли срцето!

Турскиот глумец Бурак Оџивит (според мислење на многумина еден од најубавите) објавил фотографија со синот Кенан кој се родил пред неколку месеци. Покрај сликата напишал само „СИН“. Лајковите но и коментарите само пристигнуваат:„Ова е најубав момент помеѓу СИН и ТАТКО кој сум го видел“, „Многу убава фотографија и многу убав …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бали бег со помош на синот ја победи депресијата:Бурак и Фахрие уживаат со синот!

До неодамна Бурак Оџивит беше во тешка депресија но се чини раѓањето на првото дете, синот Каран успеа да победи се…па насмевката повторно се врати на лицето на најпопуларниот турски актер… Популарниот турски актер Бурак Озџивит неодамна стана татко, а сега на социјалните мрежи се појави првата фотографија од глумецот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бали бег стана татко: Најпосакуваната турска актерска двојка доби син!

Како што известуваат турските медиуми Неџла се породила во американска болница. Турските медиуми јавија дека една од најпопуларните турски актерски двојки, Бурак Оџивит и неговата сопруга Фахрие Евџен, станаа родители. Фехрие, или позната по улогата на Неџла, се породила во 13:30 часот. Бебето се вика Каран. „Таткото присуствувал на породувањето …

Повеќе »