Tag Archives: бали бег

(ФОТО) Синот на Бали – Бег е вистинска копија на тато

Турската sвезда Бурак Озчивит, го освои срцето на публиката во Македонија но и регионот со улогата на Бали бег во серијата „Сулејман Величествениот“, е горд татко на двегодишниот миленик Каран. Бали-бег е во брак неколку години со турската актерка, убавата Фахрие Евчен, а хармоничниот брак го круниса неговиот мал син, …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег изненадил со новиот изглед – фотката собрала повеќе од половина милион лајкови

ТУРСКИОТ актер Бурак Озвивит, на македонската тв публика најпознат по улогата на Бали-бег во теленовелата „Сулејман Величествениот“, ги изненадил своите следбеници на Инстаграм со промена на изгледот. Тој објавил фотографија на која позира со пријател, а неговата нова фризура ги погодила сите. Фановите се навикнати да го гледаат со малку …

Повеќе »

(ФОТО) Направил сите да заборават на Бали бег: Кој е турскиот глумец кого жените го ОБОЖУВААТ?

Отпрвин го споредувале со славниот Бурак Озџивит, но наскоро ги надминал сите турски актери. Младиот турски актер Кан Јаман целосно ги маѓепса припадничките на понежниот пол и сите едногласно велат дека го надминал славниот Бали бег, кој важеше за голем заводник и „шмекер“ по кој лудуваа жените во Македонија и …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег се огласил за разводот!

Турскиот актер Бурак Озчивит ги коментирал гласините за наводен развод со сопругата Фахрие Евџан со која е еден од најинтригантните познати парови во Турција. Познатиот Бали бег од серијата „Сулејман Величествениот“ и Фахрие Евџан, која нашата публика најдобро ја познава по улогата на Неџла во серијата „Кога лисјата паѓаат“, се …

Повеќе »

(ФОТО) Бали бег го сменил имиџот – и не им се допаѓа на сите

Згодниот турски актер Бурак Озџивит неодамна се решил за промена што на неговите фанови не им се допаднала. Фаталниот турски актер, познат по улогата на Бали-бег во серијата „Сулејман Величествениот“, со години е неостварен сон на жените ширум светот. Бурак ги сруши нивните слатки соништа кога пред неколку години се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛУКСУЗЕН ОДМОР НА СЕМЕЈСТВОТО НА БАЛИ БЕГ: Фотографиитесо синот од вилата вредна 6. милиони лири ги залудела фановите!

Бурак Озџивит и Фахрие Евџен се еден од омилените познати парови, а фановите со голем интерес го следат секој нивен чекор. Затоа го поздравиле фактот дека убавата Фахрија споделила нова фотографија од нивниот нов син, Каран, на својот Инстаграм профил. View this post on Instagram Babası gibi keskin bakışlım.. 😍 …

Повеќе »

(ФОТО) СИНОТ НА БУРАК НАПОЛНИЛ ЕДНА ГОДИНА! Еве што славните родители му приредил на малечкиот Каран!

Бурак Озџивит и Фахрие Евџан во домашна изолација го прославиле првиот роденден на нивниот син Каран. На социјалната мрежа Инстаграм гордата мајка објавила фотографија со наследникот и напишала емотивна порака со која, малкумина од обожавателите на славната двојка оставила имуни. “Мојот Каран. Твојата насмевка е најубавиот звук што сум го …

Повеќе »

(ФОТО) НЕМА КРАЈ НА МАКИТЕ: Сопругата на Бали бег во тешка психичка состојба!

Згодниот турски актер на кого се сеќаваме по неговата улога како Бали-бег во серијалот „Сулејман Величествениот“, Бурак Озчивит (35) поминува низ тежок период. Имено, на неговата сопруга Фахрије неодамна и починал татко и после неколку годинишна борба со рак на желудник, а таа поради тоа падна во тешка депресија и …

Повеќе »

(ФОТО) БАЛИ БЕГ ИМА ПРОБЛЕМИ СО КРИМИНАЛЦИТЕ: Поради луксузната вила стравува за синот!

Не се надевал дека ситуацијата вака ќе се развива… Популарниот актер Бурак Озѓивит, кој се стекна со светска слава, сега се соочува со сериозни проблеми. Бурак и неговата сопруга Фахрија Евгениј станаа родители на синот Каран пред помалку од една година, но во меѓувреме Турчинот се соочува со проблеми со …

Повеќе »