(Рецепт) ПРАКТИЧНО – Академик Људмила преку зима редовно ја користи руската БОМБА за имунитет!

Руската енергетска бомба штити од сите вируси.
Руската алтернативна медицина нуди народен лек, а академик Људмила Григоријевна Пучко потсетува на рецепт кој на прв поглед комбинира скоро некомпатибилни природни состојки а всушност го обновува целиот организам.
Ако често сте преморени и се чувствувате како да немате доволно енергија, тоа е првиот знак дека имунитетот е сериозно нарушен. Ефикасен руски еликсир ќе придонесе за прочистување на целиот организам и ќе ја врати изгубената енергија.
Овој препарат се користи во форма на пијалок, а главните состојки се лук, маслиново масло, природен мед, зелен чај, потоа мали количини смола, јаболков оцет и црн пипер.
Лукот го регулира крвниот притисок, ја подобрува работата на срцето и помага во лекување на габични инфекции. Маслиновото масло со антиоксидативно дејство ги штити клетките на организмот и има антиинфламаторни својства, со што се намалува ризикот од рак. Познато е дека природниот мед е традиционален лек против кашлање и воспаление на грлото, ја подобрува крвната слика.
Зелениот чај е здрав, а пиперот е одличен!


Антиоксидансите во зелениот чај се неколку десетици пати поефикасни од витамините Ц и Е.Црниот пипер има малку калории, а неговото конзумирање го зголемува внесувањето на минерали и корисни фитонутриенти и може да го намали ризикот од разни болести.


РЕЦЕПТ НА РУСКИОТ Академик ЉУДМИЛА ГРИГОРИЈЕВНА ПУЧКО
Состојки:
2 лажици ситно сецкан лук
3 лажици маслиново масло
5 лажици природен ливадски мед
50 милилитри јак сварен зелен чај
половина лажичка мелен црн пипер
половина лажичка природна смола
една лажичка јаболков оцет
Подготовка:
Прво, пржете го лукот во маслиново масло една минута. Додадете ги сите други состојки и измешајте сè на тивок оган пет минути. Тргнете го од оган и оставете да се излади, па истурете во стаклена тегла, затворете го со капак и ставете го во фрижидер.
Земете една лажичка дневно, секогаш во приближно исто време, пред или после јадење.

Напомена: Пред користење на сите народни лекови најдобро е прво да се консултирате со вашиот лекар.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НЕ ИМ СЕ ДОПАДНАЛО НА СИТЕ- Поранешниот агент 007 е ѕвезда на нова модна кампања, а за многумина бил непрепознатлив поради фризурата

Даниел Крег е ѕвезда на новата кампања на модниот бренд Loewe, а поради неговиот малку …