(ВИДЕО) Како познатите Македонци преку ТВ24 ја честитаа Новата 2021. година?

Кој, во новогодишната ноќ, ги следеше македонските тв програми можеше да забележи дека се без никаква концепција, онака – дај нешто…
Добро, МТВ имаше специјална епизода на „Преспав“, но…
Сепак, најоригинални во таа новогодишна ноќ беа од ТВ24 кои сепак нешто осмислија и на јавноста и донесоа бројни честитки од македонски познати личности…

„Телевизија 24 за новата година ги побара познатите лица од Македонија и од Балканот, за да им побара да испратат честитки со желби и поздрави повод празниците, на гледачите на нашата телевизија.
Тие ги искажаа своите желби, но и ни ги развеселија срцата со по некоја песна и композиција.
Уживајте!“


Фото: Принтскрин


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Со панел дискусија ќе се одбележи Денот на ретки болести 2024

Националната алијанса за ретки болести на Македонија – НАРБМ Ве кани на панел дискусија со …