Tag Archives: нова година

(ВИДЕО) ЈА ЗАПРОСИЛ ДЕВОЈКАТА НА НОВА ГОДИНА И ДОЖИВЕАЛ ПОНИЖУВАЊЕ НА ЖИВОТОТ: Луѓето со неверување гледале што се случува! Ова мора да БОЛИ!

Веќе поминаа неколку дена откако почна да тече 2023 година, а се чини дека има и такви на кои раните добиени во новогодишната ноќ уште долго нема да зараснат. Идеален пример е овој несреќно момче кој ја прекинало забавата за да ја запроси својата сакана девојка на сред подиум пред …

Повеќе »

(ФОТО) КОНЕЧНО БЕЗ ОГРАНИЧУВАЊА – Спектакуларни сцени: Граѓаните ширум светот свечено го прославија доаѓањето на Новата година

Новогодишната ноќ во градовите ширум светот во првата година по пандемијата на коронавирус привлече голем број луѓе на улиците, со спектакуларни изведби на музички ѕвезди и огномет.За многумина ова е прв дочек во последните три години, каде што прославите се целосно ослободени од пандемични ограничувања. Велика Британија ја дочека Новата …

Повеќе »

Скопје остана без новогодишна прослава – музичарите сами се организираа!

Градот Скопје оваа година не организира традиционален дочек на Новата година на градскиот Плоштад, но музичарите самоиницијативно одлучија да приредат новогодишна забава за граѓаните. По недостигот на официјални информации од Град Скопје како ќе се прослави новогодишната ноќ, Здружението на естрадни уметници „Естрада“ покрена иницијатива да биде организатор на новогодишната …

Повеќе »

Денеска сончево – температури до 16 степени

Претпладне по одделни котлини и вдолж Повардарието со појава на магла или ниска облачност, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 4, а максималната ќе достигне од 9 до 16 степени. Во Скопје …

Повеќе »

(ФОТО) Каролина Гочева со шоу на МРТ за новогодишната ноќ!

Како по обичај нема најави од МРТ што подготвија за новогодишната ноќ, но затоа Каролина Гочева на нејзината страна на Фејсбук среќна соопшти дека во сабота невечер, на дочекот на новата 2023 година ќе имаме можност да се дружиме со неа и нејзините гости….Што се’ ќе видиме и слоушнеме покрај …

Повеќе »

Фотографија од мајка од Србија ја поделила јавноста: „Ми велат дека го уништив детето“

ЕДНА твитерџика од Србија неодамна споделила фотографија од празниците од својот дом. Таа покажала како изгледа нејзината дневна соба со описот: „Имајте деца, забавно е!“ Таа фотографирала елка во дневната соба, додека играчките биле расфрлани на подот. Сцената ги поделила корисниците на социјалните мрежи. На некои им е тоа симпатично …

Повеќе »

Откриени детали од тајната средба на принцезата Шарлин со децата

Монегашката принцеза Шарлин од средината на ноември е хоспитализирана во приватна болница во Швајцарија, а за време на празниците нејзината средба со седумгодишните близнаци била организирана во најголема тајност. Ден пред Бадник, ВИП возило се упатило кон швајцарските Алпи со монегашкиот принц Алберт, кој седел во автомобил со седумгодишните близнаци, …

Повеќе »

Среќни празници ДРАГИ ЛУЃЕ!

Во новата 2022. да заборавиме на сите грижи а на нашите лица најприсутна да биде насмевката! Ви посакуваме Среќна нова 2022. година и со своето доѓање да избрише се што Ве притискало, нервирало, создавало тешкотии, нервози, а да Ви донесе, среќа, радост, здравје, остварување на желби, благодет, се’ што ви …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов Зеланд влезе во новата 2022 година, погледнете како изгледаше дочекот!

ЛУЃЕТО ширум светот денес го слават влегувањето во новата 2022. година. Во некои земји, прославите ќе бидат поскромни, од порано поради пандемијата на коронавирус. Жителите на малите островски нации на Тихиот Океан Тонга, Самоа и Кирибати, како и Божиќниот остров, беа првите кои влегоа во новата 2022 година, во 11. …

Повеќе »