Починал Маринко Роквиќ

СРПСКИОТ пејач Маринко Роквиќ починал денеска во Белград на 68-годишна возраст, јавуваат српските медиуми.
За потсетување, деновиве во јавноста се појавија информации дека Маринко е хоспитализиран и дека неговата здравствена состојба е критична.
Неговиот син Никола Роквиќ неодамна изјави дека неговиот татко е во лоша здравствена состојба.
„Не знам што да ви кажам искрено. Сте се слушнале со него, на човекот не му е добро, не ми е пријатно. Не е сега короната, тој го прележа тоа. Ќе биде добро“, рекол Никола.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Дванаесетте месеци“ – куклена претстава во Театарот за деца и младинци

Денес во Театарот за деца и младинци во Скопје, со почеток во 19:00 часот, најмладата …