Tag Archives: маринко роквиќ

Починал Маринко Роквиќ

СРПСКИОТ пејач Маринко Роквиќ починал денеска во Белград на 68-годишна возраст, јавуваат српските медиуми. За потсетување, деновиве во јавноста се појавија информации дека Маринко е хоспитализиран и дека неговата здравствена состојба е критична. Неговиот син Никола Роквиќ неодамна изјави дека неговиот татко е во лоша здравствена состојба. „Не знам што …

Повеќе »