Tag Archives: 68. години

Починал Мајк Хагерти – актер кој гостувал во култната тв серија „Пријатели“

На 68-годишна возраст починал Мајк Хагерти, гостин актер во серијата „Пријатели“. Информација на социјалните мрежи во петокот ја споделила Бриџит Еверет, неговата колешка од шоуто на HBO „Somebody Somewhere“, но причината за смртта не е наведена, пренесува Daily Mail. „Го засакав Мајк во моментот кога го запознав, тој беше посебна, …

Повеќе »

Почина еден од најдобрите светски комичари Луис Андерсон

Луис Андерсон, актер, комичар, писател и водител кој освои три Еми награди, починал во петокот во Лас Вегас од компликации поврзани со рак. Андерсон имал 68. години, а веста за Си-Ен-Ен ја потврди неговиот публицист Глен Шварц. Неговата кариера траеше 30. години, а многумина го сметаа за еден од најдобрите …

Повеќе »

Починал Маринко Роквиќ

СРПСКИОТ пејач Маринко Роквиќ починал денеска во Белград на 68-годишна возраст, јавуваат српските медиуми. За потсетување, деновиве во јавноста се појавија информации дека Маринко е хоспитализиран и дека неговата здравствена состојба е критична. Неговиот син Никола Роквиќ неодамна изјави дека неговиот татко е во лоша здравствена состојба. „Не знам што …

Повеќе »

Почина Марина Туцаковиќ

Текстописецот Марина Туцаковиќ почина на 68 -годишна возраст, потврдил нејзиниот син Милан Лака Радуловиќ. Марина Туцаковиќ со години се бореше со ракот на дојката. Пред неколку дена, неа и бил дијагностициран коронавирус, поради што била хоспитализирана во КБЦ Драгиша Мишовиќ. View this post on Instagram A post shared by Marina …

Повеќе »

Почина Драгољуб Ѓуричиќ – најпознатиот тапанар од овие простори

Познатиот музичар Драгољуб Ѓуричиќ (68) почина денес во болницата „Драгиша Мичович“ во Белград од последици на коронавирус Роден е во Цетиње на 10. февруари 1953. година. Свиреше во „Ју Група“, „Леб и сол“, „Кербер“ и беше тапанар на Здравко Чолиќ и Ѓорѓе Балашевиќ. Veliki Dragoljub. Takav je bio, kako mu …

Повеќе »

НЕСЕКОЈДНЕВЕН СЛУЧАЈ ВО МИНЕСОТА: Сопружници умреле, еден по друг, во рок од 33. часа

После 68. години љубов, еден брачен пар од Минесота, Роберт и Корин Џонсон, починале еден по друг. На 84-годишна возраст, Корин починала прво, а Роберт, 33 часа подоцна. Членовите на нивното семејство сметаат дека ова не е случајно и дека станува збор за многу редок и необичен случај. “Мислев дека …

Повеќе »

(ФОТО) Неда Украден објавила фотографија стара 40. години:„Без силикони и фотошоп“

Неда Украден денес има 68. години а малку кој би и дал толку. Пејачката уште до млади денови била привлечна на регионалната публика, како поради гласот така и поради изгледот. За да покаже колку се променил нејзиниот изглед од почетокот на кариерата до денес, со обожавателите споделила фотографија стара 40. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шест недели после венчавката и исчезнал сопругот:Пеколот траел 68. години и дури тогаш ја дознала вистината!

Животот пишува романи но не се секогаш убави. Приказната на младата невеста од Тексас никој никому не би ја посакал… Пеги Херис од Вернон во Тексас во дамнешната 1944 година се омажила за својот дечко Били. Во брак биле само шест недели, а потоа започнал пеколот кој траел полни 68. …

Повеќе »