(ФОТО Галерија) Не им е лесно: Американците погодени од поларна зима на итернет објавуваат страшни слики од своите домови!

Во делови на САД температурите се спуштиле дебело под нулата па луѓето се шокирани со глетките на кои наишле…

Температурите во некои делови од САД се спуштиле до поларни нивоа па во некои делови паднале и до дури 20. степени под нулата,а потпомогнати се со јаки ветрови, па индексот на ладење паднал на дури -50 степени.
Шокирани со такото ненадејно ладно Американците на социјалните мрежи поделиле глетки што ги окружуваат а кои вклучуваат пробивање на ледот низ ѕидовите, заледени прекинувачи, славини, шолји, казанчиња за вода…за кои не биле подготвени.
Некои од глетките погледнете ги во галеријата…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СПОРЕД ШТО СЕ ИЗДВОЈУВАТЕ ОД ТОЛПАТА? Направете го тестот и откријте што ве прави различни и посебни

Личноста е збир на карактеристики на секој човек, а таа секогаш доминира и најдобро ве …