Tag Archives: замрзнато

ПРОМЕНЕТЕ ГИ НАВИКИТЕ – Овие пет намирници е поздраво да се купуваат замрзнати

Нутриционист открил пет намирници за кои вели дека се поздрави кога ќе ги купите замрзнати.Многу намирници сè уште ја задржуваат својата хранлива вредност откако ќе бидат во замрзнувач.Нутриционистот Ријанон Ламберт рекол: „Замрзнатата храна, како што се овошјето и зеленчукот, рибата и месото, па дури и лебот, збогатен со витамини и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМИ СТУДОВИ – Половина планета замрзната: Во САД автобуси се лизгаат на улиците, а снимката од Сибир ќе ве зачуди

Неверојатно видео од Јакутск на Сибир покажува дека дури и врели нудли можат да замрзнат за две минути на температури од 50 степени Целзиусови под нулата. Русин свари тестенини и излегол на студеното време каде што стоел неколку минути, по што врелите нудли експресно се „скамениле“ од екстремниот студ. What …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБРА ИДЕЈА -Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена, открила што планира со ОСТАНАТОТО издоено млеко!

Секоја мајка што дои знае дека млекото може да се замрзне за да може да има оброк за своето бебе кога е далеку. Сепак, замрзнатото мајчино млеко има рок на траење, а Јелена Ѓоковиќ, сопругата на тенисерот Новак Ѓоковиќ, не успеала да ги потроши сите резерви, но не сакала да …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Не им е лесно: Американците погодени од поларна зима на итернет објавуваат страшни слики од своите домови!

Во делови на САД температурите се спуштиле дебело под нулата па луѓето се шокирани со глетките на кои наишле… Температурите во некои делови од САД се спуштиле до поларни нивоа па во некои делови паднале и до дури 20. степени под нулата,а потпомогнати се со јаки ветрови, па индексот на …

Повеќе »

(ФОТО) Поздрав од Јакутан: – 60 степени

Веќе пишувавме за најстуденото населено место во светот, Ојкатан, во Русија (Сибир), каде преку зима температурите доаѓат и’ до – 50 степени. Но, се појави фотка од друго место – Јакутан каде биле измерени – 60 степени. И’, се’ е замрзнато, дури и машините за работа…По малку наликува на призор …

Повеќе »