(ВИДЕО) Популарна пејачка е уапсена и осудена на две години затвор, а причината е НЕВЕРОЈАТНА!

Пејачката во видеото направила злосторство
Шаима Ахмер, попозната како Шима, поради спотот за песната „I Have Issues“ е уапсена и ќе помине две години во затвор поради непримерен спот.
Властите во Египет се одлучиле на ваков драстичен потег бидејќи сметаат дека видеото е неморално, поради секси сцените во кои пејачката јаде банана, флертува со студенти, лиже јаболко и се полива со млеко. Во еден момент таа се појавува и во долна облека, што според египетските закони е „скандалозно и недолично однесување“. Истата казна ја добил и режисерот на видеото.


Само неколку дена по објавувањето на видеото, Шаима поминала десет дена во притвор, по што судот во Египет ја осудил на две години затвор.
– Не очекував дека тоа ќе се случи и дека ќе бидам цел на напади и омраза. Не ми беше намера да навредам некого. Се извинувам – напишала таа на социјалните мрежи

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …