Tag Archives: две години

(ВИДЕО+ФОТО) Се омажила од забава со познаник од Интернет: Се’ се одвивало според планот, додека не се вмешала љубовта

Некоја љубов се случува случајно, а љубовта на Ганер и неговата сопруга Даниел се случила и планирано и спонтано. Ганер на својот профил на социјалните мрежи објавил видео во кое бара сопруга. Поточно, тој нагласил дека сака да направи нешто необично и дека е подготвен да се ожени со непозната …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСТОШЕН, НО САКАЛ ДА ЖИВЕЕ! ВИДЕО НА МОМЧЕ (2) ОД УРНАТИНИТЕ ГО ОБИКОЛУВА СВЕТОТ: Бил заглавен 44 часа, му дале вода од КАПАЧЕ! Очи полни со солзи, но тој НЕ СЕ ОТКАЖАЛ!

По разорниот земјотрес што се случи на границата на Турција и Сирија, во кој според последните проценки загинаа повеќе од 9.400 луѓе, од овие две земји доаѓаат болни и шокантни сцени од спасување на преживеани. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган прогласи вонредна состојба во следните три месеци во 10-те региони …

Повеќе »

НА 45 ГОДИНИ – Актерката Ени Вершинг починала по битка со ракот

Ени Вершинг, актерката најпозната по улогите во ТВ сериите „24“ и „Бош“ и по улогата на Тес во видео играта „The Last of Us“ од 2013 година, починала по двегодишна борба со ракот. Таа имаше 45 години. Сопругот на актерката ја потврди трагичната вест во изјава за Deadline, а истата …

Повеќе »

(ВИДЕО) И СУДИЛЕ КАКО НА МАЛОЛЕТНИЧКА – ОСУДЕНА НАЦИ СЕКРЕТАРКА ОД ПЕКОЛОТ: Прогласена за виновна за смртта на 10.505 лица, осудена на две години условно

Ирмгард Фурнер, 97-годишна поранешна секретарка во нацистичкиот концентрационен логор, била осудена за нејзината улога во убиството на 10.505 луѓе за време на Холокаустот, наведува Си-Ен-Ен. Ирмгард Фурнер работела како стенограф и дактилограф во концентрациониот логор Штухоф во близина на Гдањск, Полска, од 1943. година до крајот на нацистичкиот режим во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МОМЧЕ (5) ЈА СПАСИЛО СВОЈАТА СЕСТРА (2) ОД ПОЖАР, А ВО ЗАПАЛЕНАТА КУЌА СЕ ВРАТИЛ ПОРАДИ ОВА: ЦЕЛИОТ СВЕТ Е ГОРД на овој храбар мал ХЕРОЈ!

5-годишното момче Ноа Вудс од Северна Џорџија го спасило целото семејство кога нивната куќа се запалила поради неисправни инсталации во февруари 2020. година. Ноа го воодушевил светот со својата храброст, а благодарение на неговата навремена и правилна реакција, неговото семејство излегло од запалениот дом само со мали изгореници. Успеал да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Популарна пејачка е уапсена и осудена на две години затвор, а причината е НЕВЕРОЈАТНА!

Пејачката во видеото направила злосторство Шаима Ахмер, попозната како Шима, поради спотот за песната „I Have Issues“ е уапсена и ќе помине две години во затвор поради непримерен спот. Властите во Египет се одлучиле на ваков драстичен потег бидејќи сметаат дека видеото е неморално, поради секси сцените во кои пејачката …

Повеќе »

НЕЈЗИНО ПРАВИЛО – Девојка открила: „Ако дечкото не ме запроси во рок од две години, ја прекинувам врската!“

Девојка која сакала да остане анонимна, на форумот „Momsnet“ го споделила своето правило кое го следи кога е во врска – ако дечкото не ја запроси во рок од две години, таа го напушта. Девојката тврди дека сега се соочува со дилема откако сфатила дека нејзиниот партнер може да чека …

Повеќе »

НЕЈЗИНА ПРИКАЗНА: „Оставив богат дечко – причината и него го изненади“

Викторија била во врска со дечко кој заработувал многу повеќе од неа, имал и импресивно наследство, не бил глуп или досаден, плус ја третирал како кралица. И таа го оставила. Ова е нејзината приказна. „Ова е 21. век, треба да заработувам барем приближно како мојот дечко. Зарем тоа не значи …

Повеќе »

По двегодишна борба со рак починал познат актер

Актерот Питер Сколари починал во петокот по двегодишна борба со ракот. Имал 66. години. Неговата портпаролка Елен Лубин Саницки ја потврди тажната вест за Deadline. Сколари е најпознат по улогите во сериите како што се „Bosom Buddies“, каде глумеше со Том Хенкс, и по хит серијата „Girls“ на HBO, за …

Повеќе »