Tag Archives: пејачка

(ВИДЕО) После долго боледување на 48. години починала Касандра

Како последица на долго боледување на 48-годишна возраст почина кралицата на поранешната хрватска танц-сцена, Даворка Ручевиќ, попозната како Касандра. Според хрватските медиуми, пејачката имала ендометриоза. Касандра претходно во интервјуа изјавила дека не може да оди и дека здравствената состојба и се влошила. Во раните 1990-ти, Касандра беше кралица на денс …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКОГАШ ПОЗИТИВНА – ЕМОЦИОНАЛНИОТ ШОК ЈА ОДВЕЛ ВО БОЛЕСТ: Популарната пејачка Зорана Павиќ се справила со својата болест и изгледа ОДЛИЧНО

Зорана Павиќ важи за една од најпозитивните личности на јавната сцена во Србија, па тој дух го задржала и во борбата со болеста. Пејачката Зорана Павиќ беше многу популарна во 1990-тите, а потоа постепено се повлече од сцената. Таа во изминатите години минуваше низ многу тешки моменти, бидејќи се бореше …

Повеќе »

ПОЧИНАЛА МЕРИМА ЊЕГОМИР: Пејачката ја загубила битката по кратко боледување

По кратко боледување на 69-годишна возраст почина пејачката Мерима Његомир. Снимила повеќе од 25 албуми и испеала некои од безвременските хитови како „Ivanova korita“, „Ruzmarin“, „Zbog tebe“ и многу други. Песната „Иванова корита“, која Мерима ја снимила во 2001. година на крајно тивок и ненаметлив начин, стана голем хит, што …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез и Бен Афлек блескале од среќа на црвениот тепих: Пејачката носела интересна кафеава комбинација

Џенифер Лопез и Бен Афлек синоќа биле на премиерата на нов филм. Премиерата на филмот во кој Бен Афлек игра една од главните улоги се одржа синоќа во Њујорк. Станува збор за историската драма, „Последниот дуел“. Очекувано, Бен дошол „рака под рака“ со својата девојка Џенифер Лопез. View this post …

Повеќе »

СЕ ПРОМЕНИЛА – ДВА ПАТИ ГО ПОБЕДИЛА РАКОТ И ГИ ИСЕКЛА ГРАДИТЕ – СИТЕ ЈА ПАМТАТ ПОЕДЕН ДЕТАЛ: Пејачката прошетала по црвениот тепих а ретко кој ја ПРЕПОЗНАЛ!

Американската пејачка Анастасија (52) прошетала по црвениот тепих на овогодинешниот 78 -ми филмски фестивал во Венеција. „Малата дама со голем глас“, како што ја нарекуваат припадниците на седмата сила, никого не оставила рамнодушен со нејзината комбинација на облека. Кога се појави на музичката сцена во доцните 1990 -ти, оваа русокоса …

Повеќе »

(ФОТО) Сара Хардинг починала од рак на града – нејзините мемоари ја ледат крвта во вените…

Во своите мемоари „Hear Me Out“, објавени во март, Сара Хардинг откри шокантни детали за нејзината борба против ракот на дојката. Сара Хардинг, членка на популарната англо-ирска поп група „Girls Aloud“, починала во неделата наутро по борбата со ракот на дојката. Нејзината мајка ја извести јавноста за смртта на пејачката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славна пејачка поради болест го напушта Инстаграм: „Со месеци не поминав ден без болка“

Пејачката Џеси Џеј објави дека ќе се повлече од социјалните мрежи некое време поради нејзината здравствена состојба. Своето збогување го сподели со 10 -те милиони обожаватели кои ја следат на Инстаграм. Џеси се бори со болеста Мајнер повеќе од шест месеци, болест на внатрешното уво, која се карактеризира со напади …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пејачката која го трогна светот со аудицијата:„Се повлекувам, борбата со ракот се влоши!“

30-годишна пејачка Џејн Марциевски, со уметничко име Nightbirde, која го допре жирито и гледачите на шоуто America’s Got Talent кога ја изведе својата оригинална песна It’s OK на сцената во јуни оваа година и раскажа за нејзината борба со ракот, објави на нејзиниот Инстаграм профил дека се повлекува од конкуренцијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ- ПЕЈАЧКА ВО ЕМИСИЈА ВО ЖИВО СЕ СОБЛЕКЛА И ГИ ПОКАЖАЛА ГРАДИТЕ: Ги шокирала сите во студиото – водителот морал да се ИЗВИНУВА!

Познатата мексиканска пејачка и актерка Ниурка Маркос (53), на шок на сите гости во шоуто „De Primera Mano“, решила да се соблече гола и да ги покаже своите гради преку видео повик. Режисерот успеал брзо да реагира, па се префрлиле на друг кадар, а водителот Густав Адолфо Инфанте им се …

Повеќе »