(ВИДЕО) Преку Google Maps забележани мистериозни градби – видеото е прегледано 19. милиони пати

Корисниците на социјалната мрежа TikTok биле изненадени од видеото од Јапонија на кое се гледа напуштена зграда со бескрајна дупка на подот. На видеото се гледа како некој бара координати на мапите на Google во Јапонија, што го води до зградата веднаш до местото каде што се наоѓал водениот парк „Нара Дримленд“.
Потоа, тиктокерот кликнува на зградата и му е прикажан поглед одвнатре. На видеото се гледа огромна дупка во земјата, заедно со прозорци исполнети со зелено светло. На крајот од видеото можете да видите суштество кое личи на робот на работ на бездната. Видеото досега е прегледано над 19. милиони пати и има близу 44.000 коментари.
„Секоја чест за тој што се жртвуваше за воопшто да влезе во таа зграда“, „Следната сезона на Squid Game ќе се снима овде“, „Ова е ужасно“, „Страшно“, се само дел од коментарите.

@yeetme084


Rip camera man

♬ warm nights – bat 👁


Многу коментатори напишале дека тоа е „The Backrooms“ – урбана легенда за бескрајната серија празни ходници, во кои засекогаш сте заробени во светот на монохроматска жолта боја, со зуење од флуоресцентни светла и страв од злонамерни ентитети на секој агол. .
Просторот во една напуштена зграда снимена во Јапонија некогаш бил „Нара Дримленд“, тематски парк во близина на Нара во Јапонија инспириран од Дизниленд во Калифорнија. Непрекинато работи 45. години од 1961. година, а трајно се затворил во 2006. година поради намалената посетеност.


Фото: Принтскрин/Google Maps

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 18.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот им доаѓа очекувано за повеќето родени во знакот Овен, …