Tag Archives: видео спот

(ВИДЕО) Популарна пејачка е уапсена и осудена на две години затвор, а причината е НЕВЕРОЈАТНА!

Пејачката во видеото направила злосторство Шаима Ахмер, попозната како Шима, поради спотот за песната „I Have Issues“ е уапсена и ќе помине две години во затвор поради непримерен спот. Властите во Египет се одлучиле на ваков драстичен потег бидејќи сметаат дека видеото е неморално, поради секси сцените во кои пејачката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се’ за туризам: Австралиската влада дала 15. милиони долари за спот со Кајли Миног

Австралиската поп-sвезда Кајли Миног глуми во ново промотивно видео од нејзината земја која ги поканува британските туристи да ја посетат. Со триминутната песна наречена „Matesong“, таа се појавува покрај познатите Австралијанци како комичарот Адам Хилс, тенисерката Ешли Барти и играчот на крикет, Шејн Варн. Кајли и екипажот им посветуваат најголемо …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Комета“ е новата песна на Александра Јанева

Александра Јанева го објави видео спотот за третата соработка со Иван Јованов Iwayo. Новиот сингл носи наслов „Комета” и е секојдневна женска приказна со летен ритам. Зад текстот повторно се потпишува Александра Јанева, а музиката, аранжманот, миксот и мастерот се на Иван Јованов Iwayo. Видеото за песната е снимено од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Уште една пејачка, поради провокативен спот, зад решетките!

Во Египет е притворена уште една пејачка поради провокативен видео – спот на интернет… Тужителите вчера дале налог за апсење на Лајла Амер, под обвинение дека го нарушува јавниот ред и мир како и за „поттикнување на развратно однесување“ со триминутниот спот. Пејачката во песната, за која е снимен спотот, …

Повеќе »