(ВИДЕО) Погледнете кого се’ „Ауди“ донел во своето најново видео – Ќе се изненадите!

ВИДЕОТО трае 13 минути, и навистина можете да видите многу во него.
Видеото се вика Audi Films: Led Balloon, а во него можете да ја видите како најголемо изненадување рели легендата Валтер Рорл, и тоа зад воланот на познатата славна група В Quattra S1. Тука е и Ханс-Јоаким Стак со Audi 90 Quattro IMSA GTO, додека Јутјуберот Даг ДеМуро се обидува да го претстави своето Audi RS 2 Avant.
Сите тие се прекинати со балони полни со вода, кои се гаѓаат еден со друг и при тоа покануваат на забавата. И им се придружува данскиот возач Том Кристенсен во прототипот Audi R18 Le Mans, легендарниот американски пилот Харли Хејвуд, исто така во IMSA 90 GTO, а на момент ќе можете да ги видите Auto Union Type C, Audi Sport Quattro и веројатно сите модели на RS.


Конечно, во видеото, по славното минато, Ауди се свртува кон некои нови sвезди, како што се автономниот Audi AI:ME и дронови кои носат балони полни со вода, потсетувајќи на забавните времиња што би требало да дојдат. Ако ништо друго, тогаш барем поради легендарниот хит на Нена во 1980 -тите. Како и да е, ова вреди да се погледне.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Galaxy AI во рацете на 8,8 милиони луѓе: Револуцијата со вештачката интелигенција навистина сега започнува

Од Ник Портер (Nick Porter), потпретседател на Одделот за MX производи, стратегија и комерција, Samsung …