Tag Archives: иднина

(ФОТО) ЌЕ ИМА СЕШТО – ЈАСНОВИДЕЦ ЈА ПРОГНОЗИРА СУДБИНАТА НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Еве што го чека Чарлс во следните 7 години, ни ХАРИ нема светла ИДНИНА!

Познат британски јасновидец предвидува дека кралот ќе абдицира и дека принцот Хари ќе се врати во кралското семејство во следните две години. Еден јасновидец од Бирмингем вели дека кралот Чарлс III ќе издржи само седум години на тронот пред да му ја предаде круната на принцот Вилијам. Тој исто така …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВРЕДЕНА – КОЈ БИ ПОМИСЛИЛ ДЕКА ИМА ЧУВСТВА?! Се појави ЕМОТИВНИОТ МЕИЛ што Анџелина му го испратила на Бред! Нивната војна сега сите ја гледаат СО ДРУГИ ОЧИ!

(ФОТО) ПОВРЕДЕНА – КОЈ БИ ПОМИСЛИЛ ДЕКА ИМА ЧУВСТВА?! Се појави ЕМОТИВНИОТ МЕИЛ што Анџелина му го испратила на Бред! Нивната војна сите сега ја гледаат СО ДРУГИ ОЧИ! Поради тековните правни проблеми меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит, на TikTok повторно се појави електронска пошта што 47-годишната актерка му …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали е ова иднината? Податоците од таблата со инструменти ќе бидат проектирани на патот

Форд би го отстранил главниот дисплеј, па возачот нема да мора да го приспособува својот вид на различни растојанија бидејќи информациите би биле поприродно позиционирани на патот пред него. „Европското одделение на Ford тестира нова технологија за фарови што може да го замени head-up дисплејот со проектирање корисни информации на …

Повеќе »

ТРИ РАБОТИ што треба да ги земете предвид пред да се смирите со вашиот поранешен партнер

Вечното прашање дали на старата љубов да и се даде нова шанса? Природно е да се сеќавате на минатите врски и да размислувате за повторно започнување на мината романтична приказна. Повеќето барем еднаш се запрашале дали би било добро да се вратат кај поранешниот партнер. Почнуваме да размислуваме за минатото …

Повеќе »

Што е секс терапија? Добро за парови, но и за самци

Терапијата може да му помогне на лицето да ја истражи својата сексуална историја и да најде решенија за подобрување на сегашноста и иднината. Иако некои можеби мислат дека сексуалната терапија е резервирана за оние кои биле во проблематична врска или доживеале целосна сексуална дисфункција, сексуалниот терапевт и директорка на Институтот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете кого се’ „Ауди“ донел во своето најново видео – Ќе се изненадите!

ВИДЕОТО трае 13 минути, и навистина можете да видите многу во него. Видеото се вика Audi Films: Led Balloon, а во него можете да ја видите како најголемо изненадување рели легендата Валтер Рорл, и тоа зад воланот на познатата славна група В Quattra S1. Тука е и Ханс-Јоаким Стак со …

Повеќе »

Научивме нешто ново: 3. позитивни работи кои раскинувањето може да ви ги донесе

Во голем број ситуации, раскинувањето е правилна одлука, а позитивните работи што ве очекуваат потоа ќе го отстранат целиот стрес што ви го донесе проблематичната врска. Ако штотуку раскинавте со (некогаш) сакана личност и мислите дека животот ви се распаѓа, обрнете внимание на редовите што следат затоа што ќе ви …

Повеќе »

Прогноза: Како ќе изгледа Ковид – 19 во иднината?

Ново истражување на американски научници предвидува дека САРС-КоВ-2, вирусот што ја предизвикува болеста ковид 19, со текот на времето ќе стане помалку заразен и дека ќе се појавува сезонски, заедно со други патогени од семејството на коронавируси кои предизвикуваат лесна настинка. Сепак, прашањето е кога тоа ќе се случи. Ова …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ПОЧНУВА ВО ИДНИНА – Реклама за борба против корона вирусот станала хит на интернет

Германската реклама за вирусот корона е најдоброто видео што ќе го гледате во овие мрачни времиња, пренесува ddl. Имено, приказната започнува во иднина. Антон опишува како светот се борел со ковид-19 морничавата зима во 2020 година. Приказната добива феноменален пресврт што ќе ве насмее, а тоа е и најголемата вистина …

Повеќе »