Tag Archives: пилоти

(ВИДЕО) Погледнете кого се’ „Ауди“ донел во своето најново видео – Ќе се изненадите!

ВИДЕОТО трае 13 минути, и навистина можете да видите многу во него. Видеото се вика Audi Films: Led Balloon, а во него можете да ја видите како најголемо изненадување рели легендата Валтер Рорл, и тоа зад воланот на познатата славна група В Quattra S1. Тука е и Ханс-Јоаким Стак со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најопасен аеродром во Европа: Пилотите мора да поминат посебна обука за слетување

Поради честите несреќи во минатото, пистата е проширена, но пилотите и понатаму поминуваат посебна обука пред да добијат дозвола да летаат на овој остров. Иако Мадеира е поблиску до Мароко, сепак припаѓа на Португалија, а поради прекрасните 180 километри крајбрежје, морето, прекрасните плажи и патишта, вреди да се посети. Тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пред 32. години беше изведена најубавата песна во СФРЈ: „За милион години“

Пред нешто повеќе од 32. години на стадионот на „Црвена звезда“, „Маракана“ пред 20.000 луѓе беше одржан концерт со кој Југослвија се придружила на хуманитарната акција „Live Aid” која ја покренал Боб Гелдоф, за да собере пари за гладните деца во Етиопија. Еден месец пред славниот „Live Aid” концерт во …

Повеќе »

Авионска несреќа на снимање: Том Круз виновен за смрт на двајца пилоти!?

Пурвин, неколку недели пред несреќата во која загинал, ги контактирал продуцентите и објаснил дека не може да издржи во напорните услови за работа и дека ова е најопасен проект на кој работел Додека „American Made“ пристигнува во кино салите,јавноста е преокупирана со несреќата коај се случила на снимањето на тој …

Повеќе »