(ВИДЕО) ОВАА СНИМКА ОД АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Бебето кое го префрлуваат преку бодликавата жица е повторно со таткото!

Бебето од видеото, кое го снимил активистот за човекови права Омар Хајдари на меѓународниот аеродром во Кабул, и кое го обиколи светот, повторно е со својот татко, објавија американските маринци.
Бебето, како што може да се види на видеото, е предадено на американскиот маринец преку висок ѕид и бодликава жица за време на хаотичните сцени за евакуација на меѓународниот аеродром Хамид Карзаи, пренесува Independent.


Сега, според американските маринци, бебето е со таткото и е безбедно на аеродром.Претставници на американскиот марински корпус вчера потврдија дека на снимката се гледа како припадник на 24 -та поморска експедициона единица зема дете.
Видеото стана вирално на социјалните мрежи.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мила Србиноска гордо го вее македонското знаме на Европското првенство во хип хоп по освоениот бронзен медал

Вчера (23.06.2024) започна Европското првенство во хип хоп во Жнин, Полска – „HIP HOP BATTLE …