Tag Archives: ауди

(ВИДЕО) Дивееле во Ауди и Мерцедес на паркинг па завршиле еден во друг

Дуелот на два спортски ривали завршил без победник – Мерцедес удрил во Ауди. Два суперспортски автомобили со над 600 КС, празен паркинг и премногу слободно време, што може да тргне наопаку? Ако возачите се заиграат и немаат искуство, во најблаг случај ќе завршат со материјална штета. И додека во вакви …

Повеќе »

(ВИДЕО) Импресивна колекција на автомобили на Карим Бензема

Фудбалерот на Реал Мадрид се пофалил со колекцијата на автомобили од неговата гаража. View this post on Instagram A post shared by Karim Benzema (@karimbenzema) Познатите фудбалери и скапите автомобили се комбинација која изгледа неизбежна, а на овој луксуз не можеше да одолее напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, секако …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дачија против Ауди – кој е побрз?

Споредбата звучи нефер, на многу начини, од големина и сила до цена. Но, можни се изненадувања. Британскиот Carwow и Мет Вотсон решиле да ги споредат овие два модели кои немаат многу заедничко. Dacia е SUV модел на таканаречената „entry level“ понуда каде цената е важен фактор. Еден од најпопуларните SUV …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете кого се’ „Ауди“ донел во своето најново видео – Ќе се изненадите!

ВИДЕОТО трае 13 минути, и навистина можете да видите многу во него. Видеото се вика Audi Films: Led Balloon, а во него можете да ја видите како најголемо изненадување рели легендата Валтер Рорл, и тоа зад воланот на познатата славна група В Quattra S1. Тука е и Ханс-Јоаким Стак со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најбрзото Ауди на светот, може и против „Тесла“

Откако Тесла го претстави Model S Plaid како автомобил со најдобро забрзување во конкуренција на автомобили за пат, не требаше многу да се чека одговор. Станува збор за убавецот на Audi, A7 Sportback, во издание на RS. Но, за разлика од RS, кој со шестотини КС јасно покажува спортски карактер, …

Повеќе »

(ФОТО) Дали да го провозиш или да го погалиш? Погледнете го ПЛИШАНОТО АУДИ што го запали регионот!

Нов хит на Интернет доаѓа од Црна Гора Плишаниот Ауди што доаѓа од Скадар стана вистинска сензација на Интернет. Иако луѓето во коментарите пишуваа дека станува збор за Фотошоп, лицето кое го објави твитот вели „дека не би му се верувало ниту кога би го допрел“. Значи, кадифен! „Дали го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Росберг после C_Two на Римац, оспробал Ауди и се обидел да биде побрз од формула

AUDI одлучил да покаже колку е брз нејзиниот новооткриен електричен новитер. Дуелот во забрзување помеѓу Ауди и Формула 1 значи и дуел помеѓу шампионите во Ф1 и Формула Е. Зад воланот на новиот е-трон ГТ е Нико Розберг, додека Формула Е ја вози Лукас Ди Граси. Нема потреба да трошите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брутално: Погледнете што и прави Audi Q8 на Toyotа Suprа

Оставете ги сите добри и лоши страни настрана и бидете сведоци на монструозната моќ на тенкот од Инголштад. Германскиот магазин на сочелување издвоил два автомобила кои се слични еден на друг, а тоа е појава на пат. И’ додека чудовиштето на Ауди е одраз на моќта, супер тешка категорија, од …

Повеќе »

„Ауди“ ја повлекол „провокативната“ реклама со девојчето и бананата!

Германскиот производител на автомобили, Ауди, се извинил за рекламата во која снимиле девојче како јаде банана пред автомобил со високи перформанси, што веднаш предизвика лавина на критики на Твитер. „Го слушаме вашиот глас, но ајде да бидеме јасни: Ние се грижиме за децата“, напишале во твитот со извинување, додавајќи: „Искрено …

Повеќе »