Tag Archives: минато

(ФОТО) Надал заборави на повредата – ужива во возење со џет ски

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал моментално се опоравува од повредата на абдоминалниот ѕид. Рафа Надал мораше да се откаже од полуфиналниот меч со Ник Киргиос поради повреда на мускулот на абдоминалниот ѕид. Потоа најави пауза и враќање на теренот во првата прилика, а сега фоторепортерите го фатиле како ужива во летните …

Повеќе »

(ФОТО) Шокирал со однесувањето, бил на работ на смртта: Денес актерот од филмот „Сам дома“ живее поинаков живот

Меколи Калкин (41) славата ја стекна како дете со улогата во филмот „Сам дома“ во кој го толкуваше ликот на момчето Кевин. Тој неодамна бил фотографирана со неговата свршеница Бренда Сонг, која исто така е актерка, и нивниот син Дакота во Лос Анџелес и заедно изгледале многу среќно и задоволно. …

Повеќе »

ПРЕД 150 ГОДИНИ ХОПИТЕ ОПИШАЛЕ КАКО БИ ИЗГЛЕДАЛ МОДЕРЕНИОТ СВЕТ: Овие предвидувања веќе почнаа да се остваруваат! Морничаво!

Хопите ги направија своите пророштва со намера да го предупредат човештвото… Хопи (Моки), Шошонско племе, населено во областа на резерватот Хопи во североисточна Аризона, сè уште постои и денес. Во 1990 година, Хопите броеле околу 12.000 души. Хопите се нарекуваат себеси Hópitu, „мирни“ или Hópitu-shínumu, „мирни луѓе“. Пред околу 100. …

Повеќе »

ЗАТЕМНУВАЊЕТО НА СОНЦЕТО НА 4. ДЕКЕМВРИ ВАКА ЌЕ ВЛИЈАЕ НА ВАШИОТ ХОРОСКОП: Некои ќе блеснат како ѕвезди, на други минатото ќе им се ПОВАМПИРИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Веќе во првата недела од декември се соочуваме со силната енергија што ја носи затемнувањето на Сонцето кое ќе се случи на 4. декември во огнениот знак Стрелец. Иако …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меган Маркл и била гостинка на Елен Деџенерис – таа открила до сега непознати детали за нејзиниот живот!

Меган ги изненадила сите со гостувањето во шоуто на комичарката Елен Деџенерис. Најавата за нивното интервју е објавена и во клипот Меган ја раскажува приказната за нејзиниот живот пред да се омажи за принцот Хари. Таа се присетила на своите аудиции и раскажала дека возела стар „Форд Експлорер спорт“ во …

Повеќе »

Што ни прави МУЗИКАТА? Пет причини да ја слушаме!

Музиката е едно од најголемите задоволства во животот на многумина од нас. Тоа позитивно влијае на нашето расположение и мотивација и ни дава утеха кога се чувствуваме лошо. Во текот на последните неколку децении, истражувачите се обидуваа да откријат која е вистинската цел на музиката во нашите животи и зошто …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете кого се’ „Ауди“ донел во своето најново видео – Ќе се изненадите!

ВИДЕОТО трае 13 минути, и навистина можете да видите многу во него. Видеото се вика Audi Films: Led Balloon, а во него можете да ја видите како најголемо изненадување рели легендата Валтер Рорл, и тоа зад воланот на познатата славна група В Quattra S1. Тука е и Ханс-Јоаким Стак со …

Повеќе »

Позата 69 е минато, сега 77 е нов предизвик

Сексуалната позиција 77, велат експертите за секс, е нова 69 поза. Именувана е по тоа како телата на партнерите се обединуваат за време на сексуалниот однос, но не грижете се … Не ви се потребни акробатски вештини за да можете да уживате во оваа жешка позиција. Старата, добро позната позиција …

Повеќе »

Се’ се открива: Што на секој знак ќе му донесе младата Месечина во Рак?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Со Месечината во Рак, важно е да се договориме за работите од минатото за да се движиме непречено напред, најпрво да си ги објасниме емоциите, а потоа и на …

Повеќе »