(ВИДЕО) Непечен десерт со „плазма“ готов за 15. минути

Состојки:
600 г мелена плазма
350 г шеќер во прав
1 кесичка ванилин шеќер
350 г маргарин
350 г сок од портокал
100 г мелени ореви или лешници (
Глазура:
100 г чоколадо
или шлаг
Подготовката можете да ја видите во видеото подолу:


Фото: Принтскрин/Youtube.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот апостол Симон Зилот

Светиот апостол Симон Зилот Еден од Дванаесеттемина (големи) апостоли. Беше родум од Кана Галилејска. На …