Tag Archives: плазма

(ВИДЕО) Непечен десерт со „плазма“ готов за 15. минути

Состојки: 600 г мелена плазма 350 г шеќер во прав 1 кесичка ванилин шеќер 350 г маргарин 350 г сок од портокал 100 г мелени ореви или лешници ( Глазура: 100 г чоколадо или шлаг Подготовката можете да ја видите во видеото подолу: Фото: Принтскрин/Youtube.com

Повеќе »

Не е вакцина туку Хенк-цина:Глумецот со сопругата донирал плазма и крв за истражување

Том Хенкс и сопругата Рита Вилсон се вклучија во борбата против Ковид-19 откако откриле дека имаат антитела против коронавирусот кои можат да помогнат во развојот на вакцината. Том Хенкс се надева дека може да помогне во борбата против коронавирусот, откако го победи Ковид-19, додека се подготвуваше да снима нов филм …

Повеќе »