(ВИДЕО) Мајка на три деца тврди дека поради овој трик има потенок струк отколку пред бременоста

Корисничката на TikTok @summer_fit направила видео за придобивките од малку бизарниот метод на фитнес за кој тврди дека и обезбедил рамен стомак и тесен струк.Станува збор за вежба наречена stomach vacuuming, или поедноставно, се однесува на вовлекување на стомакот.
„Ако не знаете што е stomach vacuuming, тоа е стара техника за боди-билдинг“, тврди оваа мајка.

@summer_fitReply to @amy.mahan Who wants to see other variations? Laying down ? More tips and benefits ? How to get better at these? ##stomachvacuum♬ original sound – ☀️☀️ 𝙎 𝙐 𝙈 𝙈 𝙀 𝙍 ☀️☀️


Таа додала дека оваа техника има голем број на предности, но дека веројатно на сите им е најважна онаа поврзана со намалувањето на половината.
“Открив дека ова е неверојатно откако добив деца. Половината ми е помала од кога било а родив три деца”, тврди таа.

@summer_fitReply to @tombosgirl  After 3 pregnancies, this exercise is a game changer ☺️ ##stomachvacuum ##abs ##smallwaist ##abexercise♬ original sound – ☀️☀️ 𝙎 𝙐 𝙈 𝙈 𝙀 𝙍 ☀️☀️


Продолжува на следната страна

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …