Tag Archives: вежба

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ПРЕОБРАЗБА – „Си се претворила од моја баба во моја девојка!“: Со своите трансфорамции сите ги оставила во чудо!

Никој не може да го спореди изгледот и фустанот во домашната верзија со оној од излегување, но оваа жена отишла чекор подалеку! Тифани (39) од Флорида во САД, благодарение на градбата што ја извајала во теретана и изгледот кој му пркоси на годините, постигнала честопати да има милиони прегледи на …

Повеќе »

Операција „Алис“: Тајно вежба на пандемијата на корона од 2016. година

Британската влада ,во 2016. година, спровела вежба чија цел беше да се испита епидемијата на коронавирус, но се обиделе да остане во тајност, пишува „Гардијан“. Според лондонскиот весник, вежбата наречена „Алис“ се одржала во 2016. година, а учествувале и претставници од повеќе владини тела. Вежбата предвидувала појава на епидемија на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВИРАЛНА СНИМКА ГИ „ЗАПАЛИЛА“ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Луѓето се превиткуваат од смеење и прашуваат дали МАЧКАТА зема пари за ТРЕНИНГОТ?

Необична снимка на мачка под автомобил се прошири на социјалните мрежи со брзина на светлината. Мачка или мачор лежи под автомобилот и изгледа како да вежба или да прави стомачни, што само по себе е многу смешно и интересно. Коментарите постојано доаѓаат и сите се воодушевени од вештините на мачката. …

Повеќе »

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, но само на почетокот на врската. Сосема е нормално да го гледате вашиот партнер во ново светло како што се приближува „медениот месец“, дури може да се фокусирате и на неколку иритирачки навики што претходно …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИТ БАБА: 81. годишна не пропушта ниту еден фитнес предизвик – станала сензација

АКО неодамна сте поминале извесно време на TikTok, веројатно сте ја виделе Ерика Ришко на вашиот „фид“. 81-годишната жена себеси се опишува како „наркоман за фитнес“ и станала популарна на „ТикТок“ со нејзините видеа во кои изведува различни предизвици за фитнес. Од објавувањето на првото видео на TikTok во април …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка на три деца тврди дека поради овој трик има потенок струк отколку пред бременоста

Корисничката на TikTok @summer_fit направила видео за придобивките од малку бизарниот метод на фитнес за кој тврди дека и обезбедил рамен стомак и тесен струк.Станува збор за вежба наречена stomach vacuuming, или поедноставно, се однесува на вовлекување на стомакот. „Ако не знаете што е stomach vacuuming, тоа е стара техника …

Повеќе »

(ВИДЕО) Млада гимнастичарска стана сензација на социјалните мрежи: „Морав да го сторам тоа, поради културата“

Видеото од вежбата објавено на Твитер од страна на тимот за гимнастика на Универзитетот во Калифорнија, го погледнале нешто помалку од 10. милиони, а видеото на нивните профили го објавија и поранешната прва дама на САД, Мишел Обама и раперката и пејачка Миси Елиот. Вежбата на партер на афро-американската гимнастичарка …

Повеќе »

ТИБЕТАНСКА ВЕЖБА ЗА ТИРОИДА! Еве како да ги подобрите нејзините перформанси во само 5. чекори, А важно е ТОА да го правите РЕДОВНО!

Тибетансската вежба за тироидната жлезда го зголемува протокот на крв во жлездата, што е многу добро за нејзината работа. 1. Истријте ги дланките една од друга за да бидат топли. Вашите топли дланки нежно ставете ги на тироидната жлезда и држете ги десет секунди. 2. Проголтајте плунка три пати по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа симпатична баба е најстара гимнастичарка на светот: Погледнете што прави на 95. години!

АКО некој може да потврди дека годините се само број, тогаш тоа е Јохана Кваас. Поранешната гимнастичарка оваа година наполнила 95. години, но сепак може да направи импресивни движења. Во вирално видео што се појави на Твитер, Кваас, за воодушевување на публиката, одработила стој на раце и уште неколку вртења …

Повеќе »