Tag Archives: стомак

Ова е најдобрата храна за појадок доколку сакате да имате рамен стомак, тврдат диететичарите

МНОГУ луѓе погрешно мислат дека ќе постигнат порамен стомак ако ја намалат количината на храната што ја јадат или почнат да прескокнуваат оброци, а она што најмногу го прескокнуваат е појадокот. Сепак, појадокот не е клучен само за целокупното здравје, тој е важен и за стимулирање на метаболизмот, што придонесува …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧЕКА ТРОЈКИ и сега покажала како изгледа НЕЈЗИНИОТ СТОМАК: Ме „болат“ колковите и бутините само што го гледам ова!

Доколку не сте имале често можност да видите трудници како носат тројки, видеото подолу ќе ве изненади. Ниту докторот не можел да остане рамнодушен, па проговорил во коментарите под видеото. Сите коментираат само за една работа – нејзиниот голем стомак. Не е тајна дека бременоста може драстично да го промени …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Додека не се СВРТИ никој не знае дека е БРЕМЕНА: Шокот доаѓа во моментот кога ќе и го видат СТОМАКОТ, никој не може да верува дека вака ИЗГЛЕДА!

Енџи од Карибите на социјалните мрежи споделила видео на кое е облечена во бикини додека гледа во океанот. Потоа во еден момент се врти и го покажува својот голем стомак. Оваа млада девојка чека близнаци, па сите се прилично шокирани кога ќе видат колку и е голем стомак.Токму тоа се …

Повеќе »

НЕКОЛКУ СОВЕТИ – Прехранбени навики кои ќе го забрзаат согорувањето на масните наслаги

Се подразбира дека е невозможно да се согорат масните наслаги „преку ноќ“. Сепак, постојат неколку навики во исхраната кои можете да ги користите за значително да го забрзате овој процес. Висцералните масти се голем проблем за многу луѓе кои се обидуваат да изгубат на тежина. Овој вид на маснотии се …

Повеќе »

Два природни елементи го намалуваат стомакот и го чистат телото од токсини

Сакаме да јадеме вкусна пица, помфрит и хамбургер обично придружени со ладен газиран пијалок, а потоа да јадеме нешто слатко како чоколадо или сладолед. Па, поради тие денови потребно е секогаш на менито да имате нешто што може да ви помогне тие моменти на задоволство да не завршат лошо за …

Повеќе »

ПРОЦЕС НА СЛАБЕЕЊЕ – Оваа храна ја има во секој фрижидер, а со неа можете да изгубите двојно повеќе маснотии

Јогуртот со малку маснотии е популарен меѓу луѓето кои се обидуваат да ослабат поради неговата хранлива вредност. Често е богат со протеини, калциум, витамини и пробиотици. Некои биле скептични за консумирање млечни производи додека држат диета, но една студија покажалаа дека јогуртот може да помогне во согорувањето на салото на …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВИНАТА НА ПРВО МЕСТО – Ким Кардашијан ги покажала резултатите од „болното, но вредно“ затегнување на стомакот

Американската реалити ѕвезда Ким Кардашијан на своите социјални мрежи откри дека се подложила на уште еден третман за нејзиниот добар изглед. На својот Инстаграм, Ким споделила фотографија од нејзиниот стомак по третманот на негово затегнување, покажувајќи ги резултатите. „Мислам дека ова е мојот омилен ласер. Боли, но вреди”, напишала Кардашијан …

Повеќе »

(ФОТО) ВИМБЛДОН – ЧИСКА ГО ПОКАЖАЛА ТРУДНИЧКИОТ СТОМАК: Сопругата на Рафаел Надал блеска на трибините додека тој е повреден и ги прескокнува противниците!

Рафаел Надал победи во низа на Вимблдон, а од трибините го бодри неговата бремена сопруга Чиска. Надал и покрај големиот број повреди на кои постојано се жали се пласираше во полуфиналето на Грен слем турнирот во Лондон. А пред почетокот на овој турнир се појави веста дека наскоро ќе стане …

Повеќе »

(Рецепт) Пијалак кој ги топи мастите од стомакот – доволни се две кафени лажички дневно

Доколку сакате да ослабете и да изгледате совршено во бикини, овој напиток може значително да ви помогне. Вишокот килограми не е само естетски проблем, туку може да биде исклучително штетен за нашето здравје. Мастите кои се таложат околу половината се особено опасни и можат да го зголемат ризикот од многу …

Повеќе »